SP 2011. žene - Skupina C, 1. kolo, 02.12.2011, 23:59 h
Brazil 37:21(17:11) Kuba
Kuba

Odličan start Brazilki

Ivana Strahija • subota, 03.12.2011.

U vrelom Brazilu otpočelo je Svjetsko prvenstvo u rukometu za žene, a kako je običaj kod velikih natjecanja, čast otvaranja dan ranije od svih ostalih imale su domaće rukometašice. One su minute pod reflektorima iskoristile izuzetno dobro i protiv Kube upisale uvjerljivih 37:21.

Nakon službene ceremonije i pljeska 4500 gledatelja, čast postizanja prvog pogotka na XX svjetskom prvenstvu imala je Brazilka Alexandra Nascimento, koje se nakon toga nije zaustavljala, a kad je u devetoj minuti postila svoj četvrti gol, semafor je već pokazivao 8:3 u korist domaćih. Kubanke naime nisu imale odgovor na prilično čvrstu brazilku obranu koja je otvarala prilike za kontranapade.

Do 30. minute je 17:11, a čast Kube pokušala je obraniti golmanica Eneleidis Gueverra (ukupno 18 obrana), no ona sama, uz raspoloženu samo Yenmu Ramirez (devet golova), nije mogla postići više. U 33. minuti je +10 (21:11), što Kubanke nikako nisu mogle dostići.

Nakon utakmice i pobjede, izbornik Brazilki bio je očekivano zadovoljan: "Dobar start uvijek je izuzetno važan, zato je ova pobjeda za nas izvor velikog zadovoljstva. No, moje igračice nisu zadržale jednaku koncentraciju tijekom cijele utakmice, kad je bilo jasno tko će biti pobjednik, popustile su. U idućim mečevima očekujem poboljšanje, posebno u dijelu kontranapada", rekao je Morten Soubak.

Brazilke u grupi inače, osim Kube, imaju i Rumunjsku, Tunis, Francusku i Japan, te su jedne od favorita za prolazak u osminu finala Prvenstva. Kako se upravo grupa C križa s "hrvatskom" D, sigurno je i hrvatska delegacija pogledala moguće protivnice.

Hrvatice na megdan izlaze u subotu, u 17.30 po brazilskom, odnosno u 20.30 sati po hrvatskom vremenu.