Efikasni Rusija i Kazahstan, Španjolska precizna

Vedran Filipović • nedjelja, 04.12.2011.

U skupini B ženskog rukometnog prvenstva što se igra u Brazilu pobjede na otvaranju ostvarile su Kazahstanke, Ruskinje te Španjolke...

Rukometašice Australije protiv Kazahstana provele su se kao bose po trnju, poražene su 37:9, a prvi gol su postigle su u 12. minuti kada je već bilo 11:0 za igračice iz Boratove zemlje. Na poluvrijeme se otišlo s 20:6, a Australke su svoj prvi gol u drugom dijelu zabile u 48. minuti.

Kod pobjednica prvo ime bila je Volnukhina sa sedam pogodaka, a većina njenih suigračica se upisala u listu strijelaca. Hudson-Gofers najviše se trudila spasiti australsku čast te je postigla tri zgoditka iz 14 pokušaja.

Tek nešto malo neizvjesnije bilo je na susretu Rusije i Koreje. Rukometašice s istoka povele su 3:0 na samom startu susreta, no već su u 17. minuti gubile 13:6. Petnaest minuta prije kraja prednost je dosegla dvoznamenkastu razliku, a do kraja se popela do 38:23 za Ruskinje koje su jedne od favoritkinja ovog prvenstva.

Bliznova i Khmirova bile su šest puta uspješne, Levina jedan manje, a četiri pogotka postigle su Bodnieva i krilo Turei. Sun Hee Woo istakla se kod Koreanki sa sedam golova iz deset pokušaja.

Španjolska i Nizozemska pružile su najnapetiju utakmicu u ovoj skupini, a slavile su igračice s Pirinejskog poluotoka sa 34:27. Na poluvrijeme se otišlo s 18:15, a u drugom dijelu su razigrane Španjolke održavale prednost ne dopuštajući djevojkama iz zemlje tulipana da im se ozbiljnije približe.

Martin, Mangue i Aguilar zabile su šest golova, Alberto i Pena pet, a sve spomenute igračice imale su vrlo dobar postotak šuta. Kod Nizozemki Visser pet, a van der Wissel šest golova.