Crna Gora bolja od Njemačke

Marko Domljanović • ponedjeljak, 05.12.2011.

Malo tko je mogao prognozirati da će nakon dva kola na vrhu ove skupine biti usamljena Angola sa dvije pobjede. Danas su Crnogorke malo isprale gorak okus poraza od Islanda pobjedom nad Njemačkom, a Norveška je pomela Kinu nakon poraza od upravo Njemačke. U posljednjem susretu dana Angola je u dvoboju pobjednica iz prošlog kola bila bolja od Islanda i ostala sama na vrhu tablice.

Nakon jučerašnjeg kiksa i poraza protiv Islanda, rukometašice Crne Gore došle su do prve pobjede na prvenstvu u dvoboju s Njemačkom. Nakon početnog zaostatka, Crnogorke pojačavaju tempo i u 16. minuti dolaze do velikih 9:4, ali završnica poluvremena pripada njihovim protivnicama koje serijom 3:0 u posljednjih šest minuta stižu na sasvim prihvatljivih 10:12 na odmoru.

Serija se nastavila i početkom drugog dijela pa u 33. minuti Richter pogađa za izjednačenje. Crna Gora odgovara serijom od 7:1 i u 44. minuti dolazi na najvećih 19:13. Njemice su nakon toga uspjele još jednom zaprijetiti nakon što su u 56. minuti stigle na 21:23, ali to je bilo sve. Sa dva gola Đokić Crnogorke održavaju prednost, a Njemačka u posljednjoj minuti tek uspijeva ublažiti poraz golom Nadgornaje.

Najbolja u redovima pobjednica bila je Bulatović sa osam pogodaka, a isti učinak je s druge strane imala i Mietzner. Vrijedi također istaknuti i Sabine Englert koja je na golu Njemačke sakupila 17 obrana.

U drugoj utakmici dana Norvežanke su frustracije nakon jučerašnjeg poraza od Njemačke ispoljile na slabašnoj Kini. Skandinavke su utakmicu otvorile serijom 7:0, na poluvremenu je bilo 20:7, a do kraja utakmice rezultat je glasio ogromnih 43:16. Tri norveške igračice pogodile su po šest puta, a Heidi Loke sedam, dok je kod Kineskinja Lan pogodila sedam puta (četiri iz sedmerca).

A nakon iznenađenja dana i pobjede protiv Crne Gore, Islanđanke su pokleknule u utakmici protiv Angole. Nakon izjednačenog početka, Island dolazi do 7:5, ali Angola uzvraća sa četiri uzastopna pogotka, a u 23. minuti dolaze i na 13:9. Razlika je ostala otprilike ista do poluvremena pa afričke predstavnice odnose na odmor prednost od 15:12.

Prednost Angole u 36. minuti iznosi pet golova (20:15), a Afrikanke bez većih problema tu prednost održavaju do samog kraja utakmice i tako upisuju i drugu pobjedu na ovom prvenstvu. Najbolja u redovima pobjednica bila je Marcelina Kiala sa šest golova dok je kod Islanđanki Sigurdardottir zabila sedam. Vrijedi istaknuti i Asmundsdottir koja je na golu Islanda upisala 16 obrana, ali to ipak nije bilo dovoljno za nešto više od časnog poraza.