Nizozemke utrpale 53 gola Australiji

Josip Tolić • ponedjeljak, 05.12.2011.

Drugo kolo skupine B Svjetskog rukometnog prvenstva u Brazilu donijelo je očekivane rezultate. Južna Koreja je s 12 pogodaka razlike svladala Kazahstan, Rusija je bila bolja od Španjolske 28:22, a najviše je odjeknula visoka pobjeda Nizozemske nad Australijom. Bilo je nestvarnih 38 pogodaka razlike za Europljanke, 53:15.

Prva utakmica na nedjeljnom programu utakmica skupina B, koje se igraju u gradu Barueriju u blizini Sao Paula, bila je ogled Južne Koreje i Kazahstana u kojem su, posve očekivano, pobjedu odnijele igračice iz zemlje s dalekog istoka.

Poraz od Rusije u prvom kolu na Korejkama nije ostavio traga, te su nakon 19 minuta praktički riješili utakmicu povevši 11:1. Nakon prvih 30 minuta rezultat je bio 16:4 za Koreju. Kazahstanke su, ponajviše zahvaljujući laganom opuštanju protivnica, u drugom poluvremenu zabile znatno više pogodaka, a na koncu susreta bilo je također "plus 12" za Koreju, 31:19. Kod slavljenica najefikasnije bile su Woo, Sim i Choi s po četiri pogotka, a za Kazahstan najviše je postigla Kristina Nedopekina - pet golova.

Europski sraz bio je onaj između Španjolske i Rusije u kojem su Ruskinje ostvarile drugu pobjedu na prvenstvu. U 23. minuti stvorile su zalihu od pet golova viška, a na poluvremenu je bilo 14:9 u njihovu korist.

Iako se Španjolke u nastavku nisu predavale, razlika u kvaliteti bila je očigledna i Ruskinje su odnijele nova dva boda rezultatom 28:22. U pobjedničkim redovima istaknula se Olga Levina sa sedam, a kod Španjolske Carmen Martín s pet pogodaka.

Pravu lekciju rukometa održala je reprezentacija Nizozemske Australiji. Europska vrsta imala je tek nešto lakši trening i do vrha napunila mrežu protivnica. Jedino pozitivno čega će se Australke sjećati iz ovog dvoboja bilo je početno vodstvo 1:0 u prvoj minuti, a nakon toga do predaha samo pet puta uspijevaju poentirati.

Od brojnih serija u prvom dijelu izdvojimo onu od 20. do 36. minute od nevjerojatnih 13:0. Na kraju je na semaforu stajalo gotovo "košarkaških" 53:15 uz 11 golova Angele Malestein i deset Lois Abbingh, koje su bile najraspoloženije u nizozemskim redovima. Slabašne Australke predvodila je Allira Hudson-Gofers s tri gola.