Nove pobjede Danske i Švedske

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 05.12.2011.

Reprezentativke Danske i Švedske i u drugom kolu Skupine D Svjetskog prvenstva u Brazilu upisale su nove pobjede. Dok je Argentina još jednom doživjela uvjerljiv poraz, afrički predstavnik popravio je dojam iz uvodnog ogleda i izgubio s tri razlike...

Obala Bjelokosti - Švedska

Nakon neuspjeha u prvom kolu Skupine D reprezentativke Obale Bjelokosti doživjele su poraz i u susretu sa Švedskom, no ne toliko izražen kao protiv Hrvatske. U subotu uvjerljive Šveđanke u drugom su kolu slavile tek s tri pogotka razlike. Pogodak za pogodak igralo se do šeste minute kada je prednost svoje vrste na 4:2 digla Helleberg.

Flognman je 11 minuta prije završetka prvog dijela postavila +3 za svoju ekipu, no četiri minute bez pogotka pomogle su Obali Bjelokosti da prvo stigne na 9:10, a zatim i na odličnih 11:11. Pogodak za izjednačenje bio je djelo Elodie Mambo. Upravo je ona, s osam postignutih zgoditaka, dvoboj završila kao najuspješniji strijelac poraženog sastava. Sekundu prije kraja prve dionice susreta Švedska je imala dva pogotka, no Mambo se pobrinula za minimalni zaostatak na odmoru.

Paula Gondo dvije minute nakon povratka na teren postavila je prvu i jedinu prednost Obale Bjelokosti na ovom susretu. Pozitivnih 16:15 afrička vrsta ipak nije uspjela dugo zadržati, nakon ekspresnog izjednačenja Šveđanke su u 43. minuti ostvarile +4 prednost. U tom periodu reprezentativke Obale Bjelokosti uspjele su tek jednom pronaći put do mreže raspoložene Gabrielle Kain.

11 minuta prije završetka utakmice imala je švedska vrsta i pet razlike (24:19), no u posljednje tri sušne minute razlika je spuštena na konačnih 28:25. Najpreciznija u redovima Švedske bila je Gullden s pet pogodaka, no prvo ime u drugom kolu ipak je bila Kain s 52 posto uspješnih intervencija.

Argentina - Danska

U drugom susretu dana u Skupini u kojoj se natječe i Hrvatska danska vrsta nastavila je s uvjerljivim predstavama. Nakon Urugvaja stradala je i Argentina koje je u prvom dijelu iza leđa Karin Mortensen uspjela poentirati tek pet puta. U četvrtoj minuti Argentinke su držale 2:2, no već u 11. Dankinje su bile u vodstvu za pet pogodaka. Najbolja je u tom periodu bila Trine Troelsen, dok su s druge strane argentinske ofenzivke novi pogodak čekale punih osam minuta.

Do isteka prvih pola sata dvoboja raspucale su se Fisker i Burgaard te je prednost Danske već po odlasku na odmor bila visokih i potpuno nedostižnih 13 razlike. Posljednji pogodak u tom prvom dijelu za južnoameričku ekipu postigla je Haro u 20. minuti. Realizatorski sušne minute šestim pogotkom prekinula je Valeria Bianchi u petoj minuti nastavka, ali s druge strane Burgaard četiri minute kasnije diže na 21:6.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Kristini Kristiansen koja je u 15 minuta uspjela postići šest pogodaka, sva tri završna svoje ekipe. U dresu Argentine pokušala joj je parirati tek Luciana Salvado, strijelac četiri od osam zgoditaka svog sastava u nastavku. Sa spomenutih četiri pogotka završila je ovaj dvoboj kao najraspoloženija u redovima Argentine. Njezine suigračice na vratima, Schlesinger i Kogan skupile su zajedno tek sedam obrana.