Prvi bodovi za Obalu Bjelokosti

Mihaela Bradovski • srijeda, 07.12.2011.

Treće kolo Skupine D donijelo je prve bodove Obali Bjelokosti. U drugom susretu očekivano je slavila Švedska te tako zajedno s Danskom drži stopostotni učinak. Nakon dana odmora, Argentina i Urugvaj u četvrtak će u međusobnom dvoboju tražiti put za bijeg s početne nule...

Švedska - Urugvaj

Rukometašice Švedske upisale su i treću pobjedu na Prvenstvu. Nakon Argentine i Obale Bjelokosti svladan je i Urugvaj, Šveđanke su ponovile prvo kolo i postigle više od 30 pogodaka. S druge strane, urugvajska se ekipa zaustavila na 14 zgoditaka, jednim manje od prethodnog dvoboja s Hrvatskom.

Pogotkom Ornelle Pallo u sedmoj minuti Urugvaj je poveo s 3:2, a ista je igračica minimalnu prednost vratila i deset minuta kasnije. Na semaforu je tada stajalo 7:6. No bilo je to sve od ofenzivki južnoameričkog predstavnika, do kraja poluvremena nisu uspjele poentirati po osmi put. Švedska je tako ušla u 7-0 seriju, a kriza u realizaciji najneuvjerljivije ekipe Skupine nastavila se i u početnim minutama drugog dijela.

Urugvajke su tek u petoj minuti nastavka pronašle put do mreže Grubbström; pogodak je nakon sušnih 17 minuta postigla Jussara Castro. Uslijedila je nova mini serija Švedske, a u tom drugom dijelu posebno je pred vratima Artigas bila raspoložena Anna-Maria Johansson. U 18 minuta postigla je četiri od svojih pet pogodaka.

Jedan više u cijelom susretu postigla je Roberts, dok su u sastavu Urugvaja tri puta pogađale Palla, Fynn i Castro. Protiv Obale Bjelokosti uvjerljivu vratarku Gabriellu Kain, izbornik Per Johansson odlučio je odmoriti, priliku je dobila Grubbström i dvoboj završila s 42 posto uspješnih intervencija. Na drugoj strani, Noelia Artigas skupila je 13 obrana.

Argentina - Obala Bjelokosti

Reprezentativke Obale Bjelokosti u trećem su kolu stigle do prvih bodova. U ponedjeljak su se protiv Švedske predstavile u vrlo dobrom izdanju i time najavile kako su od neeuropskog trojca najozbiljniji kandidat za četvrtu poziciju. Pobjedom na Argentinom pobjegle su dvojcu s dna i u dobrom raspoloženju čekaju dan odmora.

Šest pogodaka prednosti afrička je vrsta držala prilikom odlaska na odmor. U tih prvih pola sata ekipu u vodstvu predvodile su Elodie Mambo i Sery Toualy, svaka s četiri pogotka. Odvajanje na osjetniju razliku zbilo se nakon 11 minuta igre. Gondo je na ulasku u posljednjih pet minuta prvog dijela razliku podigla na +7, što je u tom dijelu bilo najizraženije vodstvo.

U nastavku je Argentina pala i u minus od deset pogodaka. U 4-0 seriji s tri je pogotka sudjelovala Guede, no do kraja su i Argentinke uspjele ući u vlastitu seriju. Pet minuta bez zgoditaka u vlastitoj mreži iskoristile su za postavljenje 21:16 devet minuta prije kraja. U redovima Argentine najviše pogodaka postigle su Mendoza i Decilio, njih pet. Isto toliko na suprotnoj su strani zabile Gondo i Toualy. Vratarka Elise Kangah završila je dvoboj s 14 obrana (56 %).