Kina ispustila pobjedu, muke Crnogorki

Marko Domljanović • srijeda, 07.12.2011.

Angola je u trećem kolu doživjela i prvi poraz, ali se Crna Gora morala pošteno namučiti da bi došla do pobjede. Iznenađenje dana ispustile su Kineskinje koje su tijekom cijelog susreta vodile protiv Njemačke, ali su posustale u završnici i prosule veliku prednost. Norvežanke su, nakon Kine, uvjerljivo svladale i Island.

Nakon dvije pobjede protiv Kine i Islanda, rukometašice Angole je u ovom kolu dočekao prvi ozbiljniji test jer je na suprotnoj strani stajala reprezentacija Crne Gore. Utakmica je počela vrlo izjednačeno, a Crna Gora se tek u 24. minuti uspijeva odlijepiti na tri gola prednosti (12:9). Ipak, Angola do poluvremena dolazi na samo jedan pogodak zaostatka zahvaljujući pogotku Barros za 14:13 u posljednjoj minuti.

U nastavku Crnogorke održavaju dva pogotka prednosti do 40. minute kada Angola serijom od 4:0 dolazi na 21:19. U 49. minuti novo poravnanje (22:22), a malo kasnije Crna Gora s četiri gola u nizu u 57. minuti dolazi na 26:23 i lomi utakmicu u svoju korist. Završilo je 28:26.

Bojana Popović predvodila je pobjednice sa šest golova, a Marcelina Kiala zabila je sedam puta za Angolu.

Nakon visoke pobjede protiv Kine, Norvežanke su uvjerljive bile i protiv Islanda. Nakon 14 minuta bilo je 8:2, a na predah se odlazi sa 14:7 u korist Norvežanki. U nastavku se ništa bitnije nije promijenilo i utakmica završava rezultatom 27:14. Najbolja na utakmici bila je Norvežanka Sulland sa šest pogodaka (bez promašaja) dok je na drugoj strani Sigurdardottir zabila pet puta, ali joj je za to trebalo čak 15 pokušaja.

U posljednjem susretu dana, Kina je bila nadomak senzacije u susretu s Njemačkom. Kineskinje su odlično otvorile susret i u osmoj minuti došle na 4:1. Njemačka se do kraja poluvremena nije uspjela približiti, a Kineskinje su nastavile puniti mrežu svojih protivnica pa se na odmor otišlo sa iznenađujućih 12:7.

U drugom dijelu Kina je održavala prednost sve do ulaska u posljednjih deset minuta (17:13), ali tada počinju posustajati i omogućuju Njemicama da uhvate priključak. U 56. minuti dolazi do prvog izjednačenja na utakmici (20:20), a nakon vodstva Kine od 22:21 samo dvije minute prije kraja, Nadgornaja postiže dva uzastopna gola i u posljednji trenutak spašava Njemačku.

Kod Kineskinja je najbolja bila Yao Li sa pet golova, a Njemačku su predvodile Langkeit i Mietzner s po četiri zgoditka.