Španjolska nadjačala Južnu Koreju

Josip Tolić • srijeda, 07.12.2011.

Program za utorak u trećem kolu skupine B Svjetskog rukometnog prvenstva u Brazilu ponudio je dva susreta za koje su se pobjednice unaprijed znale te kao poslasticu dana ogled Južne Koreje i Španjolske u kojemu su pobjedu odnijele ipak nešto kvalitetnije Europljanke.

U prvom dvoboju dana Rusija je očekivano vrlo visoko porazila slabašnu Australiju rezultatom 45:8. Od početka se znalo tko će odnijeti pobjedu, zanimljivo je tek napomenuti da je Rusija od 18. do 49. minute napravila seriju od čak 27:0! Najbolja igračica u pobjedničkim redovima bila je Irina Bliznova s osam golova, a Danielle Cook dvaput je poentirala za Aussiese. Rusiji je ovo treća pobjeda, Australiji treći poraz.

Nizozemska je u drugom susretu zaredom potpuno nadigrala protivnice, no ovaj put s nešto manjom razlikom. Nakon razbijanja Australije 53:15 u nedjelju, Kazahstan je u trećem kolu pao s 32:20. Nizozemke su pobjedu protiv azijskih prvakinja osigurale startnom serijom 8:1 koja je do predaha iznosila "plus 10", a nakon 60 minuta 12 golova viška. Najbolji strijelac za Nizozemsku ponovno je bila Lois Abbingh sa sedam pogodaka, dok je kazahstanska najefikasnija igračica bila Irina Baranovskaja s golom manje.

Šlager dana bio je ogled Južne Koreje i Španjolske. Europljanke su odlično krenule u susret povevši 5:0, no prednost se istopila do 23. minute i rezultata 9:9, nakon čega su Korejke i povele. Na pauzu Španjolke ipak odlaze s golom prednosti, a u nastavku su uglavnom držale dva do tri pogotka viška do 53. minute i izjednačenja 22:22. Ipak, serijom 3:0 osiguravaju mirnu završnicu i konačnu pobjedu 29:26 u koju je Marta Mangue ugradila šest pogodaka, a prvo ime Korejki bila je Im-Jeong Choi s osam golova.