Brazilu preokret, Rumunjke izgubile dobiveno

Vedran Filipović • srijeda, 07.12.2011.

U trećem kolu skupine C Svjetskog rukometnog prvenstva za žene domaće su igračice ostvarile i treću pobjedu, Tunis je došao do prvih bodova dok su Rumunjska i Japan remizirali.

Brazilke su i u trećoj utakmici na svom parketu slavile, ovog puta na suprotnoj strani našle su se reprezentativke Francuske koje su izgubile praktički već dobivenu utakmicu. Allison Pineau vodila je svoju momčad do vodstva od 11:6 u 24. minuti susreta da bi se na odmor otišlo s velikih 17:10 za Europljanke.

Ipak, u drugom su poluvremenu domaće podigle razinu obrane i efikasnosti u napadu, a to je rezultiralo egalom (21:21) u 49. minuti. Nezaustavljive su u tim trenucima velike serije bile Rodrigues i Pinheiro. U posljednjih su deset minuta gošće postigle samo jedan pogodak, pa su Brazilke slavile s 26:22.

Bila je to pomalo nevjerojatna utakmica u kojoj je prvih 30 minuta potpuno pripalo Francuskinjama, dok su u drugih pola sata potpuno potonule što su domaće igračice znale iskoristiti. Rodrigues je završila sa šest golova, a Pinheiro i Piedade s četiri. Kod Francuske pet golova je postigla Pineau, a potpuno su zakazale Tervel i Lacrabere koje su imale ukupan šut od 5/15.

Rumunjke su prošle sličnu kalvariju poput Francuskinja, no uspjele su zadržati jedan bod u susretu protiv Japanki. Nakon neizvjesnog prvog dijela, Rumunjska se predvođena Bradeanu i Ardean-Elisei odvojila na komotnih 24:18 deset minuta prije kraja.

Sve je to izgledalo odlično po njih, imale su 28:25 u posljednjoj minuti, a onda - propast. Kamimachi s jednim i Hayafune s dva pogotka donose bod Japanu u posljednjim sekundama. Nisu se istakle vratarke ni na jednoj strani, Ardean-Elisei zabila je devet golova iz 11 udaraca za Europljanke koje nisu mogle zaustaviti Shio Fujii s čak 11 golova.

Igralo se gol na gol na utakmici Tunisa i Kube sve do 24. minute kada su se Tunižanke odvojile na 17:9 dvije minute prije kraja poluvremena na kojeg se otišlo s +7 za njih.

Nisu se uspjele Kubanke približiti na više od tri pogotka zaostatka te su rukometašice Tunisa mirno privele susret kraju za konačnih 32:29.

Pobjednice je predvodio trolist Khouldi - Elghaoui - Marzouk s čak 22 pogotka ukupno, dok Kubankama nije pomoglo devet zgoditaka Gomez Hernandez.