Bundesliga: N. Kovač strijelac, Bayer iznenadio

Davor Sajko • ponedjeljak, 19.03.2001.

Tablica Raspored i rezultati

Köln - Wolfsburg 0:0

Još su u petak Köln i Wolfsburg podjelom bodova započeli 26. kolo njemačke Bundeslige. U slaboj utakmici prilike su bile strane za obje momčadi koje su se na kraju zadovoljile s po jednim bodom. Kod gostujućeg Wolfsburga Biliškov je odigrao cijeli susret, dok je Marić zaigrao od 56. minute.

Borussia - Bayer 1:3

Zahuktala Borussija je u derbiju 26. kola zastala izgubivši od Bayera. Furiozan početak "apotekara" bio je pravi šok za domaće igrače. Međutim, već je u 15. minuti Borussia uspjela smanjiti zaostatak od 0:2 i mirnije ući u nastavak susreta. Beyer tijekom cijelog susreta bio konkretnija i bolja momčad i tek je u posljednjim minutama susreta Borussia pokušala poravnati rezultat. S obzirom da su bile sve karte bačene u napad, jednu je pogrešku domaće momčadi iskoristio Brdaric i u posljednjom minuti postavio i konačnih 1:3. Robert Kovač i Boris Živković dobili su priliku svih 90 minuta, dok je Jurica Vranješ ušao umjesto Neuvillea u 77. minuti susreta.

Eintracht - Hamburger 1:1

Prvi dio nije pružio nikakv užitak gledateljima, međutim u nastavku HSV je pogotkom Nike kovača došao u vodstvo i prema stanju na travnjaku malo je nedostajalo da se HSV kući vrati s sva tri boda. Međutim, trinaest minuta prije kraja uz dosta sreće Eintracht je uspio poravnati rezultat i dokopati se jednog boda. Uz strijelca vodećeg pogotka za HSV, Kovača, za gostujući je sastav svih devedeset minuta odigrao i Andrej Panadić.

Energie - Hertha 3:0

Iako je pružao odlične igre od početka sezone od kada je Energie ušao u elitni razred njemačkog nogometa, Tomislav Pipilica nije dočekao poziv hrvatskog selektora tako da se odlučio za reprezentativni dres naših istočnih susjeda, BiH. U istočnonjemačkom srazu Energie je bio bolji od berlinske Herthe i to s visokih 3:0, uz nekadašnji sisačku "jedinicu" Tomislava Piplicu, za domaći je Energie do 56. minute igrao i Antun Labak. U Herthinim je redovima do 46. minute igrao i mladi Šimunić.

Hansa - Bochum 2:0

Bochum i veći broj hrvatskih nogometaša sve je bliži i sigurniji da će slijedeće gosine zaigrati u 2. Bundesligi. U ovom je kolu Bochum na gostovanju u Rostocku poražen od Hanse koja se ujedno s nova tri osvojena boda udaljila iz opasne zone ispadanja. Zoran Mamić je igrao cijelu utakmicu, dok je Marić u 73. minuti napustio travnjak.

Schalke - Freiburg 0:0

Schalke polako, ali sigurno gubi dah u utrci za naslov prvak. Na som je travnjaku s Freiburgom odigrao bez pobjenikai bez pogodaka. Obrambeni gostujući igrači odlično su neutralizirali Schalke ova napadački dvojac Mpenza-Sand što je i na kraju rezultiralo neučinkovitim domaćim napadom.

1860 München - Bayern 0:2

Minhenski derbi pripao je Bayernu koji je tijekom cijelog susreta vrebao i čekao svoju priliku. Prvi je dio utakmice u potpunosti pripao "zehcigarima" i samo nepreciznost domaćih napadača (danas su to na Olimpia stadionu bili "zehcigari") je bio razlog za završetak prvog dijela bez pogodaka. U nastavku je Bayernu bilo potrebno tek tri minute da dođe u vodstvo. Strijelac je u 48. minuti bio Brazilac Elber, a točku na i krajem susreta stavio je još jedan Brazilac, Serghino.

Werder - Kaiserslautern 1:2

Nakon što su u četvrtak u Eindhovenu uspjeli osigurati polufinale Kupa UEFA, s pobjedam su nastavili i u domaćem prvenstvu. Na ne baš laganom gostovanj u Bremenu momčad Andreasa Brehmea uknjižila je nova tri boda. Lokvenc je bio dvostruki strijelac za Kaiserslautern i već je u 39. minuti na semaforu stajalo 0:2. Uspjeli su domači smanjiti rezultat i u poslednjem dijelususreta pritisnuti goste, ali rezultat je ostao nepromijenjen. Nenad Bjelica je za Kaiserslautern odigrao cijeli susret, dok je u redovima domaćeg Werdera Ivica Banović zaigrao tek od 57. minute što ga međutim nije spriječilo da uz Ernsta bude proglašen za najboljeg domaćeg igrača.

Unterhaching - Stuttgart 0:0

Susret donjeg doma Bundeslige donio je slabu i nezanimljivu utakmicu koja je i završila krajnje dosadnim rezultatom 0:0.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312