Island zakomplicirao stvari

Marko Domljanović • četvrtak, 08.12.2011.

Ni nakon četvrtog kola situacija u skupini A nije sasvim jasna. Island je porazio Njemačku, Norveška Angolu, a Crna Gora rutinski Kinu pa sada tri reprezentacije imaju po četiri boda dok će o prvom mjestu u posljednjem kolu odlučiti Crna Gora i Norveška koje imaju po šest.

Prve su na parket danas izašle Crnogorke i Kineskinje koje ipak nisu uspjele odigrati još jednu neizvjesnu utakmicu kao jučer s Njemačkom. Azijske predstavnice su se držale na samo dva gola zaostatka prvih deset minuta (7:5), ali tada Crna Gora ubacuje u višu brzinu i radi seriju od 12:2 do poluvremena.

Nakon 21:8 u 32. minuti, Crna Gora opet ulazi u seriju koja je ovaj put stala nakon devet postignutih golova, a razlika je nastavila rasti sve do kraja susreta i konačnih 42:15. Radičević sa devet i Mehmedović sa osam golova predvodile su pobjednice, a Barjaktarović je upisala 18 obrana. S druge strane je Lan postigla četiri pogotka.

Nakon izjednačenih deset minuta, Norvežanke su protiv Angole u 13. minuti došle na 6:3, a kasnije i na 10:6. U završnici poluvremena Norveška postiže tri gola u nizu i na odmor odlazi sa ugodnih 16:10. Angola je u nastavku priprijetila samo jednom, i to u 51. minuti kada je rezultat glasio 19:21, ali Norvežanke svaku sumnju u konačan ishod otklanjaju sa pet uzastopnih pogodaka. Konačnih 26:20 postavila je Calandula u posljednjoj minuti susreta.

Uvjerljivo najbolja u redovima pobjednica bila je Sulland sa deset pogodaka, tri više od najbolje igračice Angole Marceline Kiale.

Islanđanke su nakon pobjede nad Crnom Gorom u prvom kolu novi trijumf upisale protiv Njemačke. Njemice su odlično otvorile susret i u 17. minuti imaju velikih 11:4. Međutim, Islanđanke do odmora rade seriju od 9:1 i sa golom prednosti ulaze u nastavak.

Utakmica je u nastavku bila izjednačena do 47. minute kada Island sa četiri gola u nizu odlazi na 21:18. Njemice su uzvratile sa dva pogotka, ali tada na scenu stupa Knutsdottir koja sa četiri pogotka rješava susret. Konačnih 26:20 postavila je Stefansdottir. Najbolja Islanđanka bila je upravo Knutsdottir sa devet pogodaka dok je Njemačku predvodila Mietzner sa golom manje.