Rusija i dalje maksimalna

Josip Tolić • četvrtak, 08.12.2011.

U četvrtom kolu skupine B Svjetskog rukometnog prvenstva za žene u Brazilu nije bilo iznenađenja. Rusija je, teže no što se očekivalo, nadvisila Nizozemsku 35:26 i zadržala stopostotni učinak, Španjolska je protiv Kazahstana slavila s "plus devet", dok je Australija pretrpjela novo sramoćenje, ovaj put od Korejki.

Četvrta pobjeda u isto toliko susreta za Ruskinje koje su tako osigurale čelnu poziciju u skupini B prije posljednjeg kola. Nizozemke su se dobro držale do 18. minute i rezultata 8:8, no otada Rusija ubacuje u brzinu više, te uz manje poteškoće susret završava pobjedom od devet golova razlike, 35:26. Utakmicu je zasjenila teška ozljeda noge Nizozemke Sneldfer koju su odnijeli u bolnicu, a najefikasnije igračice susreta bile su Bodnieva i van der Wissel sa sedam pogodaka.

Dosta izjednačen bio je početak i druge utakmice dana u kojoj su snage odmjerili Kazahstan i Španjolska. Usprkos brojnim tehničkim greškama Španjolske su na poluvremenu imale prednost 11:8, a u nastavku je ona održavana na tri ili četiri gola razlike. Susret je okončan pobjedom Europljanki 27:18 koje su tako osigurale drugo mjesto, te u osminu finala pogurnule Nizozemsku, a izbacile Kazahstan. Raspoloženi strijelci bile su Alonso sa šest pogodaka i stopostotnim učinkom, jednako koliko je postigla i Volnukina na strani poraženih.

Večernji "trening" imale su rukometašice Južne Koreje kojima su se pokušale suprotstaviti Australke. Tek tri njihova gola u prvih 30 minuta najbolje opisuje odnos snaga u Barueriju. Azijatkinje su susret završile pobjedom od 34 pogotka razlike u koju je najviše ugradila Yoon sa sedam golova. Prvo ime Australki ponovno je bila Danielle Cook s respektabilnih pet pogodaka.