Dankinje i dalje stopostotne

Mihaela Bradovski • petak, 09.12.2011.

Rukometašice Danske jedine su neporažene u Skupini D Svjetskog prvenstva u Brazilu. Nakon Urugvaja, Argentine i Hrvatske svladana je i Obala Bjelokosti, a do prvih je bodova stigla i urugvajska vrsta. Ona je u posljednjem susretu dana slavila protiv jedine ekipe koja se i dalje nalazi na početnoj nuli, Argentine...

Danska - Obala Bjelokosti

Pobjedom nad Obalom Bjelokosti reprezentativke Danske izbile su samostalno na prvo mjesto Skupine D. Baš kao i u susretu s Hrvatskom Dankinje su nakon početnog protivničkog vodstva ušle u seriju i brzo situaciju okrenule u svoju korist. U prvih deset minuta susreta Kristina Bille-Hansen postigla je četiri od svojih osam pogodaka čime je osvojila epitet najraspoloženije ofenzivke svoje ekipe.

U 14. minuti, pri rezultatu 9:6 Obala Bjelokosti ponovila je realizatorski sušni period, ovoga puta on je trajao osam minuta. Za to vrijeme danska je vrsta postigla novih deset pogodaka. Vrlo slabo prvo poluvrijeme afričke su predstavnice završile s tek sedam postignutih pogodaka čime su pokvarile dojam iz susreta sa Švedskom.

Iako su nastavak otvorile pogotkom, mrežu Sandre Toft pogodila je Courcelles, Stine Jorgensen u šestoj minuti drugog dijela prednost svoje ekipe digla je na visokih 25:8. Uspjela je Obala Bjelokosti nekoliko trenutaka kasnije stići do svoje 3-0 serije, ali u 46., a zatim i 55. minuti uslijedila je nova serija lidera Skupine. U tom završnom dijelu najpreciznija je bila Kristina Kristiansen.

U trećem susretu u kojem su Dankinje uspjele postići više od 30 pogodaka zapaženu ulogu imala je i vratarka Karin Mortensen sa sjajnih 57 posto uspješnih intervencija. Na drugoj strani Koffi i Kangah skupile su zajedno šest obrana. S tri pogotka u kadru Obale Bjelokosti najuspješnije su bile Courcelles i standardno Mambo.

Urugvaj - Argentina

U posljednjem dvoboju dana, dvoboju između dvije najslabije ekipe Skupine situacija je bila neizvjesna sve do drugog dijela drugog poluvremena. Prvih pola sata igre okončano je rezultatom 11:11, a iako su Argentinke imale početnih 3:0, ali i u 42. minuti ponovno istu razliku nekoliko minuta kasnije prednost je bila na strani druge južnoameričke ekipe.

Bez obzira na slavlje i iza Urugvajki je vrlo blijeda druga dionica dvoboja. Pobjednički sastav nakon povratka s odmora postigao je osam pogodaka, dok su rukometašice Argentine poentirale tek pet puta. Posebno neprecizne bile su od 45. do 60. minute kada su i izgubile korak s urugvajskom vrstom.

U utakmici u kojoj je, gledajući Skupinu D, palo najmanje pogodaka, najviše njih postigle su Jussara Castro iz Urugvaja i Argentinka Luciana Mendoza. Obje su u rezultat svoje ekipe ugradile šest zgoditaka.