Brazilke stopostotne

Bojan Meštrović • petak, 09.12.2011.

U četvrtom kolu skupine C domaća ekipa Brazila upisala je protiv Rumunjske i četvrtu pobjedu. Francuskinje su očekivano svladale Kubu, a Japan je u izjednačenoj utakmici na kraju ipak došao do pobjede.

Izuzetno napetu utakmicu odigrale su reprezentacije Japana i Tunisa. U prvom poluvremenu igralo se gol za gol, a na poluvrijeme se sukladno tome otišlo rezultatom 16:16. Japan se nakon šest minuta drugog dijela odvojio na +3 (20:17) i tu prednost održavao sve do pred kraj utakmice. Međutim, Tunižanke se bude te se u zadnju minutu ulazi s izjednačenim rezultatom (30:30). Prva gol postiže Fujii, odmah vraćaDhaouadi, ali Japanke imaju posljednji napad i Fujii dobiva zadnji šut te zabija gol za veliko slavlje. U izravnoj borbi za četvrto mjesto u skupini Japanke su na krilima već spomenute Fujii (11 golova) izborile ovu važnu pobjedu. Kod poraženih, Toumi je zabila čak 12 golova, ali to danas nije bilo dovoljno.

Nakon čudnog poraza od Brazila u utorak, Francuska se danas očekivano lako obračunala s reprezentacijom Kube. U početnih desetak minuta igrala se izjednačena utakmica, ali tada su Francuskinje preuzele konce igre u svoje ruke i do poluvremena došle do prednosti od devet golova (17:8). U nastavku su nastavile u istom ritmu, a razlika se povećavala sve do konačnih +20 (38:18). Kubi je ovo bio četvrti, a ujedno i najveći poraz na prvenstvu, dok je Francuska došla do treće pobjede. Najefikasnija na utakmici bila je Angélique Spincer sa šest postignutih golova.

U posljednjoj utakmici dana u skupini C, Brazilke su zadržale stopostotan učinak upisavši pobjedu protiv Rumunjske. Ekipa Brazila vodila je od prve do posljednje minute, na poluvremenu imala 14:11, da bi utakmica završila rezultatom 33:28. Najviše na utakmici, osam, zabila je Brazilka Alexandra Nascimento. Domaća ekipa ostala je na prvom mjestu, a Rumunjke su trenutno treće, s bodom manje od drugoplasiranih Francuskinja. U posljednjem kolu Rumunjke će ipak imati priliku doći do drugog mjesta u izravnom ogledu s Francuskom.