Danska i do pete pobjede

Mihaela Bradovski • petak, 09.12.2011.

Rukometašice Danske natjecanje u Skupini D završile su kao jedina neporažena ekipa. U posljednjem kolu snage su odmjerile sa Šveđankama, a pobjednika je na kraju odlučio jedan jedini pogodak. Prije toga urugvajska je vrsta izgubila od Obale Bjelokosti...

Obala Bjelokosti - Urugvaj

Nakon uvjerljivog poraza od Danske rukometašice Obale Bjelokosti vratile se u se na pobjedničke staze i u susretu petog, posljednjeg kola osigurale četvrtu poziciju. Ekipa Urugvaja nakon prva četiri kola na kontu je također imala dva boda, no ne i jednako kvalitetne predstave. Zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu direktnog dvoboja za četvrto mjesto afrička je vrsta ipak očekivano slavila.

U prvih pola sata u redovima Urugvaja raspoložena je bila Jussara Castro, a upravo je njenim pogotkom u četvrtoj minuti njena ekipa povela s 2:0. Prvi pogodak Obale Bjelokosti postigla je Mambo samo nekoliko trenutaka kasnije. U periodu od osme do 13. minute Mambo i Sery Toualy, svaka s dva pogotka, režirale su 4-0 seriju, no isto je uspjelo i Urugvajkama u drugom dijelu prve polovice susreta pa se na odmor otišlo s izjednačujućih 12:12.

Već spomenuta Castro nije bila dovoljna urugvajskoj reprezentaciji da održi korak s Obalom Bjelokosti. S druge strane, Mambo i Toualy pridružila se Paula Gondo s četiri od svojih šest pogodaka i uz 13 obrana Koffi i Kangah na kraju je izborena 31:24 pobjeda. Elodie Mambo postigla je devet pogodaka, tri više od Gondo dok je na drugoj strani strijelce predvodila Castro s osam zgoditaka.

Švedska - Danska

Puno neizvjesniji bio je dvoboj između Švedske i Danske te je pobjedu na kraju, tek zahvaljujući pogotku razlike, pripao stopostotnim Dankinjama. Nakon osam minuta igre lider Skupine D vodio je rezultatom 5:1, no u idućih pet minuta Šveđanke su u potpunosti stigle ta četiri pogotka minusa.

Uslijedilo je potom čak osam minuta bez pogotka s obje strane, a ti trenuci praznog hoda odrazili su se i na krajnjem rezultatu prvog dijela. Danska je postigla devet, a Švedske jedan gol manje. Do jedine minimalne prednosti u prvih pola sata igre Šveđanke su stigle u 22. minuti.

U nastavku se pogodak za pogodak igralo do 39. minute kada je Thorsgaard postavila 13:11. Johanna Ahlm dvije minute kasnije kreira preokret, ali ponovno Švedska nije otišla dalje od pogotka razlike u svoju korist. Takvom igrom ušlo se u potpuno napetu završnicu u kojoj se pogodak Kristine Kristiansen u dvije minute prije završetka pokazao odlučujućim.

Zatražena minuta odmora nije imala rezultata za švedske reprezentativke, zgoditak njihove najbolje pojedinke Ahlm, koja je susret završila s osam točnih šuteva, bio je dovoljan tek za minimalan poraz. Danski sastav prema petom slavlju povukle su Jorgensen i Norgaard s četiri, odnosno Spellerberg s tri pogotka. Vratarke Mortensen i Pedersen zajedno su skupile 14 obrana.