Angola izbacila Njemačku

Bojan Meštrović • subota, 10.12.2011.

U posljednjim utakmicama skupine A, Angola je pobjedom nad Njemačkom prošla u drugi krug. Norveška je slavila protiv Crne Gore, a Island je očekivano pobijedio Kinu.

U susretu u kojem se odlučivalo koja ekipa će nastaviti natjecanje, Angola je slavila protiv Njemačke rezultatom 25:22. Njemice su držale utakmicu u egalu prvih petnaestak minuta, ali tada je ekipa Angole došla do prednosti od četiri gola (11:7) i tu prednost nije ispuštala sve do kraja utakmice. Osam golova za pobjednice je postigla Kiala, a kod poražene ekipe najbolja je bila golmanica Woltering sa 17 obrana. Njemačka je tako trećim porazom iz pet utakmica ispala s natjecanja.

Iako krajnji rezultat sugerira izjednačenu utakmicu, Norveška je do pobjede danas došla na vrlo siguran način. Već u 12. minuti semafor je pokazivao plus sedam (9:2), ali Crnogorke su se do poluvremena uspjele približiti (15:11). U nastavku susreta Norvežanke su ponovo povećale prednost, da bi se desetak minuta prije kraja utakmice opustile te u posljednjim sekundama dopustile Crnoj Gori da smanji prednost na samo jedan razlike (28:27). Za pobjednice Sulland je zabila devet golova, a istaknula se i Haraldsen sa 16 obrana.

Island je pobjedom protiv posljednjeplasirane Kine osigurao nastavak natjecanja. Na poluvremenu je bilo +3 (12:9), a na kraju utakmice semafor je pokazivao 23:16. Osam golova u pobjedi zabila je Skuladottir, dok je kod poraženih najbolja s pet golova bila Wu. Islanđanke su tako završile mjesto iznad petoplasiranih Njemica.