Brazil prvi, Francuska druga

Bojan Meštrović • subota, 10.12.2011.

U posljednjem kolu skupine C, Japan je lagano došao do pobjede nad Kubom, a isto je učinila i Francuska protiv Rumunjske. U revijalnoj utakmici Brazil je u zadnjim trenucima okrenuo susret protiv Tunisa u svoju korist.

Reprezentacija Japana je pobjedom protiv Kube osigurala nastavak natjecanja. Od samog početka susreta Japanke su diktirale tempo igre i već do poluvremena napravile +7 (16:9). Nakon nekoliko minuta drugog dijela prednost je narasla do najvećih +11 (20:9), a zatim su Azijatkinje mirno privodile utakmicu kraju. Završilo je rezultatom 32:24, a najučinkovitija je bila Kamimachi s deset golova. Kuba je prvenstvo završila bez osvojenog boda.

Francuska je utakmicu protiv Rumunjske riješila već do poluvremena na koje su otišle s +8 (20:12). U nastavku se ta prednost samo povećavala, te su drugo poluvrijeme dobile s još i većom razlikom, a utakmica je završila rezultatom 39:20. Francuskinje su ovom pobjedom potvrdile drugo mjesto u skupini, a danas ih je predvodila Baudouin s deset golova.

Brazilke su u u zadnjoj sekundi pogotkom golmanice Barbare Arenhart došle do pobjede nad Tunisom, a utakmica je završila rezultatom 34:33. Tunižanke su vodile veći dio utakmice, ali Brazilke se nisu željele predati pred domaćom publikom te su ovom pobjedom zadržale savršen omjer. Tunižanka Marzouk zabila je deset golova, a kod pobjednica najbolja je bila Moraes s osam golova.