Ruskinje i Španjolke dominantno

Vedran Filipović • subota, 10.12.2011.

Nije bilo iznenađenja u posljednjem kolu skupine B svjetskog rukometnog prvenstva za žene što se ovih dana odvija u Brazilu, a osminu finala izborile su Španjolke, Ruskinje i Koreanke...

U susretu između Španjolske i apsolutnog autsajdera Australije nije bilo dileme oko konačnog pobjednika. Nakon deset minuta bilo je 7:1, nakon pola sata 18:5, a do posljednjeg sudačkog zvižduka semafor je pokazivao okruglih 39:9.

Najefikasnija kod Europljanki bila je Alonso sa sedam pogodaka, a Aguilar i Pinedo zabile su tek jedan manje. Kod poražene ekipe tri pogotka za Fletcher, Cook i Boyd. Španjolsku u drugom krugu natjecanja čeka momčad Crne Gore.

Problema protiv Nizozemske nije imala niti reprezentacija Južne Koreje koja je slavila s 38:26. Dobro su se igračice iz zemlje tulipana i vjetrenjače držale 15 minuta, no već do poluvremena Azijatkinje su stekle kapitalnu prednost od osam pogodaka razlike koju su samo održavale do kraja susreta.

Stopostotna je bila Kim s osam pogodaka koliko je zabila i Choi dok su Woo i Yoon bile tek nešto slabije sa sedam, odnosno šest golova. Kod Nizozemki valja izdvojiti očajan učinak vratarki koje su ukupno imale pet obrana, a najefikasnije bila je Abbingh s četiri zgoditka.

Koreja će u osmini finala snage odmjeriti s Angolom, jednim od iznenađenja prvenstva u Brazilu.

U istočno-europskom dvoboju dominantne Ruskinje nadjačale su Kazahstanke s 34:19. Egal se održavao sve do poluvremena na koje se otišlo s 13:13, no u drugih 30 minuta Rusija je dozvolila svega šest golova protivnicama od čega su čak tri pala u posljednjih pet minuta.

Bilo je mnogo raspoloženih igračica u pobjedničkim redovima, Turei je zabila sedam, Bliznova šest, a Šipilova pet golova dok se kod Kazahstana istakla Volnukina sa šest pogodaka.

Sljedeći protivnik Rusiji biti će reprezentacija Islanda.