SP 2011. žene - Završnica, osmina finala, 12.12.2011, 23:00 h
Brazil 35:22 Obala Bjelokosti
Obala Bjelokosti

Brazilke uvjerljivo do četvrtfinala

Zvonka Keliš • utorak, 13.12.2011.

Rukometašice Brazila u osmini finala Svjetskog rukometnog prvenstva za žene uvjerljive su svladale reprezentativke Obale Bjelokosti s čak 13 pogodaka razlike (35:22) čime su osigurale svoje mjesto u četvrtfinalu natjecanja kojeg su domaćin.

Rukometna reprezentacija Brazila, ujedno i domaćin Svjetskog rukometnog prvenstva za žene, plasirala se u četvrtfinale natjecanja svladavši u osmini finala Obalu Bjelokosti 35:22.

Brazilke su su susret krenule s vodstvom 2:0, a ubrzo su to povisile na 7:5 i 11:8. Odlična je u prvom dijelu bila Nascimento koja je sa sedam pogodaka napravila velik korak k pobjedi svoje ekipe. Do odlaska na odmor Brazil stiže do +7 i 15:8.

U prvim minutama nastavka Brazilke serijom 4-0 samo povećavaju svoju prednost na deset pogodaka prednosti (19:9), dok u 39. minuti imaju i potom nedostižnih +11 (22:11). Rukometašice Obale Bjelokosti trudile su se u nastavku te su na koncu uspjele postići 14 pogodaka, no Brazilke su ipak bile mnogo bolje. Do kraja susreta rukometašice Brazila čuvaju svojih +10, a u samoj završnici postavljaju i konačnih 35:22.

Najefikasnija u redovima pobjednica bila je Alexandra Nascimento deset postignutih pogodaka, dok je Eduarda Amorim dodala njih šest. Na golu Brazila Chana Masson sakupila je 12 obrana, dok je Ndri Elise Gladys Kangah na golu Obale Bjelokosti obranila 13 udaraca. Najbolja kod Obale Bjelokosti bila je Ncho Elodie Mambo s osam golova, dok je Alimatra Dosso zabila četiri gola.