SP 2011. žene - Završnica, četvrtfinale, 14.12.2011, 14:45 h
Rusija 23:25 Francuska
Francuska

Francuskinje osigurale polufinale

Zvonka Keliš • srijeda, 14.12.2011.

Poznate su i prve polufinalistice Svjetskog rukometnog prvenstva za žene koje se ovih dana igra u Brazilu, naime, prvo četvrtfinale dana donijelo je dvoboj Rusije i Francuske u kojem su se kao bolja ekipa pokazale Francuskinje slaveći 25:23.

Dvorana Ibirapuera u Sao Paulo bila je domaćin prvog četvrtfinalnog ogleda Svjetskog rukometnog prvenstva za žene. Pred dvije tisuće gledatelja rukometašice Francuske su nakon zanimljive borbe slavile 25:23 čime su osigurale svoje mjesto u polufinalu.

Zanimljivo je bilo u prvom dijelu susreta u Brazilu, naime, nakon 5:3 za Rusiju u osmoj minuti susreta Francuskinje brzo uzvraćaju izjednačenjem, a potom i preokretom rezultata. Desetak minuta prije kraja Francuska ima +2 (10:8), no reprezentativke Rusije to ubrzo stižu. Međutim, do odlaska na odmor ne uspijevaju izjednačiti i Francuska na predah odlazi s minimalnim vodstvom 13:12.

U prvim minutama nastavka Francuskinje s dvije mini serije stižu na +4 (20:16), a do 50. minute na semaforu stoji i 24:19. Posljednjih deset minuta ujedno su i posljednja prilika za Rusiju da uzme stvar u svoje ruke te pokuša preokrenuti rezultat što joj naposljetku skoro pa i uspijeva. Serijom 4-0 Ruskinje stižu na tek gol zaostatka (24:23), no Mendy potom dvije minute prije kraja postavlja konačnih 25:23 za Francusku.

Najefikasnija u redovima pobjednica bila je Alexandra Lacrabere s pet postignutih pogodaka. Amandine Leynaud je na golu Francuske sakupila 13 obrana, dok su Anna Sedoykina i Maria Sidorova na vratima Rusije zajedno obranile također 13 udaraca. Najbolja kod Rusije bila je Emillia Turei sa sedam golova.

Srijeda na Svjetskom prvenstvu donosi i preostale četvrtfinalne susrete u kojima će mjesto među najboljih četiri pokušati izboriti i hrvatske predstavnice u dvoboju s Norveškom, Angola će se, pak, suprotstaviti Danskoj, a Španjolska Brazilu.