SP 2011. žene - Završnica, četvrtfinale, 14.12.2011, 17:30 h
Angola 23:28 Danska
Danska

Dankinje svladale neugodnu Angolu

Ivana Strahija • četvrtak, 15.12.2011.

U polufinale svjetske smotre plasirale su se i Dankinje, koje su dugo lomile otpor žilavih Angolki. Nakon dobrog prvog poluvremena, Danska je u drugom dopustila Angoli približavanje na 19:20, no onda je ipak uspješno završila utakmicu.

Dankinje su protiv Angole dohvatile svoje sedmo polufinale na svjetskim prvenstvima, no pošteno su se naradile. To se doduše nije moglo predvidjeti u prvom poluvremenu, jer su već do 18 minute Dankinje imale +5 (11:6). Angolke se u igri drže zahvaljujući dobroj golmanici Tavares, a konačno im se sreća preokrenula u posljednjih osam minuta susreta te su se zahvaljujući boljoj realizaciji napada približile na -3. Na odmor se ipak ide s 15:11.

U drugom poluvremenu opet dominantne Dankinje koje odmah vraćaju prijašnju prednost, a pametnim je napadima i održavaju na +5. No, opet su se Angolke uspjele nekako pokrenuti, te s četiri pogotka za redom napraviti nervozu u danskim redovima, dotjeravši rezultat na svega -1 (19:20). Više od toga nisu uspjele, jer je važne lopte uspjela obraniti Pedersen i stvoriti svojim suigračicama mjesta za povratak u uvjerljivo vodstvo.

Najbolji strijelac kod Danske bila je Norgaard sa savršenih 7/7, a sedam je golova postigla i Angolka Carlos, no iz devet šuteva.

Pomoćni trener Danske, Kim Jensen, kasnije je komentirao: "Angolke igraju dobro već četiri godine, imaju jake igračice i novi stil. No, nas je vodila želja za osvetom poraza iz 2009. godine, to nam je dalo dodatni motiv. Sad imamo dva dana za pripremu utakmice protiv Francuske, koja već cijelo desetljeće ima ponajbolju obranu svijeta, no tome su Francuskinje ove godine dodale i najbolji napad kojeg sam ja vidio u zadnjih 15 godina."