SP 2011. žene - Završnica, četvrtfinale, 14.12.2011, 23:00 h
Španjolska 27:26 Brazil
Brazil

Brazilke stopirane na domaćem parketu

Vedran Filipović • četvrtak, 15.12.2011.

Rukometašice Španjolske izbacile su domaće uzdanice Brazilke iz borbe za medalje u infarktnoj završnici...

Počelo je odlično za momčad s Pirinejskog poluotoka, pogocima Mangue, Chavez i Martin otišle su na 4:0 nakon četiri minute, no domaće se rukometašice vraćaju na 9:9 u 13. predvođene Cavaleirom.

Igralo se gol za gol sve do poluvremena na kojega se otišlo s 19:17 za Španjolsku i bilo je jasno da će u polufinale ona momčad koja prva počne igrati kvalitetniju obranu.

Upravo zbog te činjenice drugi je dio oskudijevao golovima, u 45. minuti je tek 22:23 za Brazil, no tada Europljanke rade seriju 3:0 golovima Pinedo, Alonso i Mangue. Pet minuta prije kraja Brazilke se vraćaju na egal preko Nascimento i Cavaleiro.

Nakon golova Pene s jedne te opet Nascimento s druge strane, ključan potez napravila je Elisabeth Pinedo koja je posljednja zatresla mrežu za 27:26 i polufinale Španjolske.

La Furia Roja je do mjesta među četiri najbolje svjetske momčadi došla na krilima osam pogodaka Martin te 16 obrana Silvije Navarro dok su Nascimento i Cavaleiro zabile sedam za domaću momčad kojoj sada predstoji borba od petog do osmog mjesta.

Sljedeći protivnik Brazila biti će upravo reprezentacija Hrvatske.