H.dragovoljac - Slaven: Bodom svi zadovoljni

Danijel Kavelj • nedjelja, 18.03.2001.

H.Dragovoljac i Slaven Belupo odigrali su utakmicu zadnjeg kola regularnog dijela prvenstva neodlučeno 1:1. Gosti iz Koprivnice propustili su pobjedom u Sigetu zauzeti 4. mjesto u prvenstvu, što bi im omogućilo boljnu startnu poziciju u doigravanju za prvaka. Gledali smo dva potpuno različita poluvremena, u prvom su gosti propustili par izglednih prilika, dok su u drugom poluvremenu Dragovoljci preuzeli igru u svoje ruke, i uz malo sreće mogli su i pobijediti.

Dragovoljci su dobro krenuli u utakmicu i u 5.minuti Bošnjak je pucao sa lijeve strane, ali Solomun je bio siguran. Već u prvom pravom napadu gosti su i poveli. Nakon greške domaćih igrača u 17. minuti, Jurčec spašava jedan gol aut sa desne strane, ubacuje u sredinu, na loptu je naletio Dodik koji pogađa stativu, a odbijenu loptu Posavec posprema u mrežu. Od tada do kraja poluvremena gledali smo uglavnom napade gostiju, pa možemo izdvojiti odlične udarce Kacića u 25. minuti sa oko 20 metara, ali tik preko gola, zatim neometanog Posavca u šesnaestercu u 35.minuti nakon kornera također preko gola, te i najveću priliku nakon što je Petrović neoprezno izgubio loptu ispred šesnaesterca , a Jurčec pogodio desnu stativu Čavlininog gola.

Već nakon 20-ak sekundi drugog dijela Dragovoljci izjednačuju. Lamešić je dodao jednu poluvisoku loptu sa desne strane do Lovrekovića koji lobom prebacuje istrčalog Solomuna. Da su domaćini odlučili igrati ozbiljnije u nastavku pokazuju već tri minute kasnije kada je Petričević dobio jedan duel u šesnestercu, dodao do Fumića, ali u posljednji trenutak netko je od domaćih igrača blokirao udarac. Već u 59. minuti Dragovoljci su ponovno u izglednoj situaciji kada Kiseljak nabacuje sa desne strane, a Fumić glavom vrlo dobro puca, ali Solomun još bolje brani. Nakon toga bude se i gosti, te bilježimo jedan odličan udarac Dodika sa 18 metara, ali Čavlina je sigurno obranio. Do kraja utakmice domaćini su imali više od igre, ali nisu imali izrazitijih prilika, osim jednog neugodnijeg slobodnog udarca Andračića iskosa sa desne strane u 83. minuti koji završio malo iznad vratnice.

Predrag Jurić, trener H.Dragovoljca: "Zadovoljan sam utakmicom. U prvom poluvremenu smo igrali slabije , a u drugom bolje, pa je stoga i rezultat realan. Sada nam ostaje borba u ligi za opstanak."

Mladen Frančić, trener Slaven Belupa: "S obzirom na našu bolju igru u prvom , a Dragovoljca u drugom poluvremenu rezultat je realan. Da smo poveli 2:0 u prvom dijelu, vjerojatno bismo pobjedili. Čestitam Dragovoljcu na fer i korektnoj igri."

Tin Lovreković, igrač H.Dragovoljca: "Mislim da smo bili bliži pobjedi, ali rezultat je realan. Da smo imali malo više sreće pobijedili bismo"

Stjepan Spajić, predsjednik H.Dragovoljca: "Moramo biti zadovoljni. Primili smo gol iz vlastite pogreške, ali neka se struka bavi s time. Mislim da smo ovaj dio sezone završili uspješno, iako su se mnogi nadali da nećemo. Ostvarit ćemo naš cilj od 8 do 10 mjesta u doigravanju"

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312