SP 2011. žene - Završnica, 16.12.2011, 14:45 h
Rusija 41:31 Angola
Angola

Rusija za peto mjesto

Marko Domljanović • petak, 16.12.2011.

U prvoj utakmici razigravanja za plasman od petog do osmog mjesta Ruskinje su u vrlo bogatoj utakmici uspjele slaviti protiv Angole i plasirati se u borbu za peto mjesto. Afrikanke su u prvom poluvremenu pokazale kako nipošto nisu slučajno dospjele ovako daleko, ali su u drugom dijelu potpuno pale što je omogućilo Rusiji uvjerljivu pobjedu.

Nakon što su pošteno namučile reprezentaciju Danske, afričke predstavnice dobro su krenule i u ovu utakmicu i od samog početka bile korak ispred Ruskinja koje su u prvo vodstvo došle tek u 20. minuti (11:10). To vodstvo bilo je dio serije od 5:1 kojom Rusija dolazi na 14:11, ali Angola uzvraća sa četiri uzastopna pogotka i još jednom dolazi do prednosti. Do kraja poluvremena igralo se gol za gol i Afrikanke na odmor odlaze sa 18:17.

Ruskinje puno bolje otvaraju drugi dio i novom serijom od 5:1 dolaze na 22:19, a nakon gola Fernandes dodaju još tri pogotka u nizu i odlaze na 25:20 nakon deset minuta igre. Utakmica je nastavljena u istom ritmu pa je prednost Rusije do kraja susreta samo rasla - već u 44. minuti bilo je 29:22, a u 50. je već deset pogodaka razlike (35:25). Do kraja su obje momčadi zabile po šest pogodaka pa u borbu za peto mjesto odlazi Rusija rezultatom 41:31.

U redovima Angole Calandula je bila najefikasnija sa pet pogodaka (bez promašaja), a još su četiri igračice pogodile po četiri puta. Kod Rusije je Šipilova zabila šest, a Bliznova i Turei bile su precizne po pet puta.