SP 2011. žene - Završnica, polufinale, 16.12.2011, 20:15 h
Francuska 28:23 Danska
Danska

Francuskinje postale prve finalistice

Zvonka Keliš • petak, 16.12.2011.

Svjetsko rukometno prvenstvo za žene koje se ovih dana održava u Brazilu dobilo je svoje prve finalistice. Rukometašice Francuske u prvom su polufinalu dana bile bolje od Danske 28:23 te su tako osigurale svoje mjesto u finalu.

Pred 1500 gledatelja u Sao Paulu rukometašice Francuske i Danske započele su svoju borbu za finale, a priliku da sude prvo polufinale dobili su hrvatski suci, Matija Gubica i Boris Milošević. Nakon 60 minuta boljom se pokazala reprezentacija Francuske koja je pobjedom 28:23 zaustavila Dankinje na putu do finala. Francuskinje sada čekaju svoje protivnice, a njih će dati drugi polufinalni susret između Norveške i Španjolske.

Susret u Sao Paulu bolje su otvorile danske rukometašice koje su povele 5:3, a potom i 7:4. Međutim, Francuskinje se ne predaju te u narednih četiri minute s dvjema mini serijama izjednačuju na 7:7 i 8:8, a potom i preokreću rezultat za vodstvo 9:8. Do odlaska na odmor Lacrabere s četiri pogotka stavlja točku na i za vodstvo 14:12.

Nastavak je donio povećanje francuskog vodstva na +6 i 20:14, no Dankinje uzvraćaju serijom 4-0 i približavaju se na dva gola zaostatka (20:18). Napeto je bilo u nastavku, naime, Danska je pokušala stići do izjednačenja i preokreta, no to joj nije uspjelo. Konačno, Francuskinje odnose pobjedu 28:23 i tako osiguravaju svoje mjesto u finalu Svjetskog prvenstva.

Najefikasnija u redovima pobjednica bila je Alexandra Lacrabere s deset postignutih pogodaka. Amandine Leynaud je na golu Francuske sakupila deset obrana, dok je Christina Pedersen na vratima Danske obranila 14 udaraca. Najbolja kod Danske bila je Line Jorgensen s sedam golova.

Drugi polufinalni par čine Norveška i Španjolska koje će se za svoje mjesto u finalu itekako dobro boriti.