Kiel lagano, pobjeda HSV-a

Marko Domljanović • četvrtak, 22.12.2011.

Ovog vikenda na rasporedu ke 16. kolo rukometne Bundeslige. odigrane su sve utakmice osim jedne, a zaposleni su, kao i obično, bili i naši rukometaši.

Kolo su jučerašnjom utakmicom otvorili Lemgo i Füchse Berlin, a nakon vrlo ravnopravnog prvog poluvremena pogodak viška imali su domaćini - 15:14. Posljednje izjednačenje na utakmici bilo je kod rezultata 20:20 u 45. minuti, a tada gosti serijom od 6:2 lome utakmicu u svoju korist. Prednost su bez problema održali do kraja, a rezultat je glasio 27:31.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Petersson sa sedam golova, a naš Ivan Ninčević odigrao je još jednu vrlo dobru utakmicu postigavši šest zgoditaka. Domaćine je predvodio Theuerkauf također sa sedam pogodaka.

HSV je problema sa Magdeburgom imao samo u prvom poluvremenu koje je završilo 13:12, a tada domaćini ubacuju u brzinu više i serijom od 5:1 odvode utakmicu u mirnije vode. Do kraja je razlika samo rasla, a rezultat je na kraju pokazivao 32:23 za Hamburg.

U momčadi domaćina fantastičan je bio Lindberg sa čak 12 pogodaka, dok je Domagoj Duvnjak zabio četiri. Igor Vori i Blaženko Lacković nisu se upisali u strijelce, a kod gostiju je najbolji bio Bartosz Jurecki sa šest pogodaka.

Kiel se lako obračunao sa Eintrachtom iz Hildesheima budući da je već na poluvremenu bilo 20:12 za domaćine. U drugom dijelu Kiel se nije previše trudio povećati razliku pa su gosti na kraju mogli biti zadovoljni rezultatom od 31:22. Momir Ilić predvodio je Kiel sa deset pogodaka, a s druge strane su Hribar i Slundt zabili po četiri puta.

Rhein-Neckar Löwen ugostio je momčad Hüttenberga i već do poluvremena došao do ugodnih 17:11. U drugom dijelu gosti uspijevaju malo zakomplicirati stvari došavši na samo 26:24 u 54. minuti, ali to je bilo sve. Sa dva uzastopna gola domaćini lome utakmicu i mirno privode stvari kraju pa semafor na kraju pokazuje 30:26.

Uwe Gensheimer bio je najbolji u redovima pobjednika sa osam pogodaka, a Timm Schneider bio je odličan u redovima gostiju sa deset golova. Ivan Čupić u strijelce se upisao dva puta.

Flensburg je na gostovanju u Hannoveru krenuo furiozno i u 22. minuti došao do 10:17. Do poluvremena domaćini uspijevaju smanjiti razliku za jedan gol (14:20), a već u 38. minut stižu na samo dva gola zaostatka - 20:22. Gosti se tada ipak bude i uspijevaju održati razmak, ali u 53. minuti Hannover dolazi na minimalnih 27:28. Ipak, više od toga nisu mogli i Flensburg sa dva uzastopna pogotka rješava utakmicu. Lars Lehnhoff bio je najbolji u redovima domaćina sa šest pogodaka, a Knudsen je predvodio goste sa devet golova.

Lübbecke Drage Vukovića u posljednjim je sekundama ispustio pobjedu na gostovanju kod Melsungena. Nakon početnih 1:1 gosti su preuzeli vodstvo koje nisu ispuštali sve do same završnice susreta. Upravo se Vukovićevim golom ušlo u posljednjih pet minuta sa 20:24 za Lübbecke, ali domaćini do kraja susreta rade seriju od 4:0 i osvajaju vrijedan bod golom Sanie 11 sekundi prije kraja.

Schöngarth i Vasilakis sa po pet su golova predvodili domaćine, a s druge isti su učinak imali Vuković, Remer i Svensson.

U ostalim utakmicama Grosswallstadt je bio bolji od Anušićevog Göppingena sa 23:21, a naš je igrač ostao bez pogotka i zaradio tri isključenja, dok je Wetzlar bio uvjerljiv protiv Gummersbacha (35:27) za koji je Zrnić postigao tri gola.