HBW Balingen-Weilstetten 23:22 Bergischer
Bergischer

Balingen i Bergischer za kraj polusezone

Zvonka Keliš • petak, 23.12.2011.

Susretom rukometaša Balingen-Weilstettena i Bergischera kompletirano je i posljednje bundesligaško kolo prije zimske i reprezentativne stanke, a minimalnu pobjedu u 16. kolu ostvario je domaćin.

U Sparkassen Arenu, u sklopu 16. kola rukometne Bundeslige, momčad Bergischera stigla je u goste Balingen-Weilstettenu, no kući se vratila bez pobjede i bodova.

Izjednačeno je bilo na samom startu susretu u Balingenu sve do 24. minute i 7:7. Domaćin se tada počinje odvajati te mini serijom od tri pogotka stiže do vodstva 10:7. Do odlaska na odmor obje momčadi postižu po pogodak te se na odmor ide s vodstvom domaće momčadi 11:8.

Domaći rukometaši u nastavku susreta čuvaju svoju prednost te tako stižu do 16:13 i 19:16. Gosti se pokušavaju približiti momčadi Balingena, no ne uspijevaju izjednačiti rezultat. Do kraja susreta gostujuća je momčad stigla na tek gol zaostatka, međutim, vremena za preokret više nije bilo te Balingen slavi pobjedu 23:22 i uzima dva boda.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Dennis Wilke i Kai Häfner sa po četiri postignuta pogotka, dok je najbolji kod Bergischera bio Jens Reinarz sa šest golova.

Na vrhu bundesligaške ljestvice, kao jedina stopostotna momčad, nalazi se aktualni viceprvak Njemačke, Kiel, a slijede ga berlinski Füchse te aktualni njemački prvak, HSV Hamburg. Momčad Flensburga smjestila se na četvrto mjesto, dok se iza nje nalaze Rhein-Neckar Löwen, Magdeburg i TuS N-Lübbecke. Na osmom mjestu nalazi se Lemgo, deveto je zauzeo Frisch Auf Göppingen, dok se na desetom nalazi Balingen-Weilstetten. Melsungen se smjestio na 11. mjesto, a nakon njega slijede Wetzlar, Großwallstadt te Hannover-Burgdorf. Bergischer je stigao do 15. mjesta, Gummersbach se smjestio na mjesto iza njega, dok je na pretposljednjem mjestu Hüttenberg. Na dnu ljestvice nalazi se Eintracht Hildesheim s tek dva osvojena boda.