Italija: Lazio pregazio Juventus, Romi samo bod

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 19.03.2001.

Tablica Raspored i rezultati

Utakmici između Lazija i Juventusa najviše se veselila - Roma. Jer izvjesno je da će bilo koji od mogućih rezultata biti bučno proslavljen od navijača "vukova", koji su jednim uhom na tranzistoru pratili gostovanje svoje momčadi u Reggini. Poraz Lazija Rominim je navijačima uvijek drag, bez obzira što značio, poraz Juventusa značio bi povećanje bodovne razlike pred pratnjom, a remi - vjerojatno i jedno i drugo, jer bod nije nikome odgovarao. Lazio je na kraju vrlo uvjerljivo porazio Juve 4:1, dvostrukim pogocima Pavela Nedveda i Hernana Crespa, no valja napomenuti da je prilično neuvjerljivo najpoznatiji svjetski ćelavac Pierluigi Collina isključio Edgara Davidsa sredinom drugog dijela, kod rezultata 2:0. Igor Tudor igrao je cijelu utakmicu. Lazio se tako primakao Juventusu na -2, Roma je još uvijek daleko (-9), no nade još nisu umrle.

Posebno nakon što je i Roma pokazala da može "skliznuti", iako vrlo rijetko, ali ipak. Nakon što su kod kuće izgubili dva boda od Barija, i drugi "fenjeraš" Reggina otela im je mogućnost da pobjegnu miljama daleko od "policajaca". Roma nije uspjela skršiti otpor čvrstih domaćina, dapače, mogli su se u "vječni grad" vratiti i bez boda kojeg su donijeli, jer je Reggina imala dosta šansi. Na kraju se Capellova "squadra" zadovoljila s bodom, naročito saznavši rezultat sa "svog" stadiona. Prednost je ipak povećana.

Cesare Maldini uspješno je debitirao na klupi Milana. Doduše, s druge strane mu je stajao Bari, vjerojatno najlošija momčad u ligi, no i takve prepreke sve donedavno za Milan nisu bile lagane. Andriy Shevchenko s dva je pogotka učvrstio svoju poziciju na vrhu ljestvice strijelaca, a naš Zvone Boban ipak nije dočekao sunce nakon odlaska Zaccheronija - utakmicu je gledao s klupe.

Konačno je nekoliko uspješnih partija spojio Inter, slavivši u Lecceu zahvaljujući dvama pogocima Alvara Recobe. Davor Vugrinec igrao je samo prvih 45 minuta, trener Cavasin ostavio ga je u svlačionici već na poluvremenu. Od naših, nastupili su još Stjepan Tomas (cijelu utakmicu) i Dražen Brnčić (ušao u 62. minuti) u Veroni, u kojoj nije bilo naših Cvitanovića i Šerića. Dobru formu iskazuje Parma pod vodstvom Renza Ulivierija, pobjedu u Udinama začinio je Marcio Amoroso s dva pogotka svojoj bivšoj momčadi.

Rezultati 23. kola: Verona - Vicenza - 1:0, Udinese - Parma - 1:3, Fiorentina - Bologna - 1:1, Lecce - Inter - 1:2, Milan - Bari - 4:0, Napoli - Perugia - 0:0, Reggina - Roma - 0:0, Lazio - Juventus - 4:1, Brescia - Atalanta - 0:3.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312