Hamburgovo slavlje za kraj polusezone

Zvonka Keliš • srijeda, 28.12.2011.

Posljednje, 17. kolo, rukometne Bundeslige, prije zimske stanke i reprezentativnih obaveza, donijelo je nove uzbudljive susrete. Aktualni njemački prvak, HSV Hamburg, tako je ugostio rukometaše Göppingena te je stigao do pobjede i nova dva boda. Momčad Flensburga bila je, pak, uvjerljiva nad rukometašima Balingen-Weilstettena, dok je Großwallstadt bio bolji od Hüttenberga. U gostima je slavio i Hannover-Burgdorf nad Lübbeckeom. Na koncu, do domaće pobjede, stigao je Magdeburg svladavši Wetzlar.

HSV Hamburg - Frisch Auf Göppingen 34:29 (14:14)

Momčad aktualnog njemačkog prvaka, u sklopu 17. kola rukometne Bundeslige, u svojoj O2 Areni dočekala je rukometaše Göppingena koji su se potom kući vratili bez pobjede i bodova. U susret pred više od 13000 gledatelja bolje su krenuli gosti koji su odmah na startu poveli 6:1 i 10:3 da bi domaćin sredinom prvog dijela sa šest uzastopnih pogodaka stigao na tek dva gola zaostatka (10:8). Do odlaska na odmor domaća je momčad uspjela izjednačiti rezultat na 14:14.

Drugi dio susreta, pak, bolje otvaraju domaći rukometaši koji ubrzo stižu do vodstva 19:16 i 23:20. Gostujuća se momčad deset minuta prije samog kraja uspjela tek približiti na gol zaostatka, no ne i ponovno izjednačiti te HSV konačno slavi pobjedu 34:29. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Pascal Hens sa sedam postignutih pogodaka, Domagoj Duvnjak zabio je četiri gola, Igor Vori dodao je njih tri, Blaženko Lacković se, pak, nije upisao u strijelce, dok je najbolji kod Göppingena bio Momir Rnić s osam golova, a Dalibor Anušić nije postigao pogodak.

Flensburg-Handewitt - HBW Balingen-Weilstetten 35:22 (17:7)

Rukometaši Balingen-Weilstettena u 17. kolu stigli su u goste Flensburgu koji je bio uvjerljiv na domaćem terenu. Zanimljivo je bilo na startu susreta gdje su gosti u prvim minutama imali minimalnu prednost (4:3) da bi domaćin to sredinom prvog poluvremena preokrenuo u svoju korist i vodstvo 6:4 i 10:5. Domaća je momčad potom ušla u seriju te je nakon prvih 30 minuta imala deset pogodaka prednosti (17:7).

U drugom poluvremenu nastavila se dominacija domaćih rukometaša koji su ubrzo stigli i do +13 (23:10) te više nisu dopustili gostujućoj momčadi da se približi. Na koncu, uvjerljiva pobjeda Flensburga 35:22. Odličan je u redovima Flensburga bio Lars Kaufmann s devet pogodaka, dok se kod Balingen-Weilstettena istaknuo Dennis Wilke s osam golova.

TV Hüttenberg - TV Großwallstadt 29:32 (14:13)

Sportska dvorana u Hüttenbergu bila je domaćin susreta između domaćina, Hüttenberga, i rukometaša Großwallstadta u kojem je do pobjede stigla gostujuća momčad. Susret su bolje otvorili gosti koji su poveli 5:2 i 7:3. Domaća se momčad potom uspjela približiti, no ne i izjednačiti rezultat te se na odmor ide s minimalnim vodstvom gostujućih rukometaša (14:13).

Nastavak susreta u 37. minuti donio je izjednačenje (16:16) nakon čega je uslijedila igra gol za gol. Gostujući igrači ponovo su se odvojili desetak minuta prije samoga kraja te su konačno slavili 32:29. U pobjedu svoje momčadi Michael Spatz ugradio je 11 pogodaka, dok je Timm Schneider za Hüttenberg zabio također 11 golova.

TuS N-Lübbecke - TSV Hannover-Burgdorf 26:30 (10:16)

Lübbecke je u 17. kolu rukometne Bundeslige dočekao rukometaše Hannover-Burgdorfa koji su se potom kući vratili s pobjedom i nova dva boda. Gosti su poveli na samom startu susreta te su vodili 3:1 i 7:5. Do kraja prvog dijela stigli su i do prednosti od šest pogodaka (16:10).

U nastavku susreta gosti nisu ispuštali svoju prednost već su je čuvali. Domaćin je tek mini serijom od tri pogotka uspio smanjiti svoj zaostatak, no više od toga nije mogao te Hannover-Burgdorf slavi pobjedu 30:26. Lars Lehnhoff postigao je šest pogodaka za Hannover-Burgdorf, dok je Drago Vuković u poraz svoje momčadi ugradio pet golova.

Magdeburg - Wetzlar 31:25 (18:10)

Magdeburg je u svojoj GETEC-Areni stigao do slavlja nad Wetzlarom 31:25. Dobro je u susret krenuo domaćin koji je odmah poveo 7:2 i 10:5. Domaća je momčad potom samo povećavala svoju prednost te se tako na odmor ide s +8 za Magdeburg (18:10).

Gosti su se u drugom dijelu htjeli približiti vodstvu domaćih rukometaša, no oni su uvjerljivo čuvali svoju prednost. Pet minuta prije samog kraja gostujući su rukometaši stigli na pet golova zaostatka (28:23), no više od toga nisu uspjeli i Magdeburg osigurava pobjedu 31:25. Stian Tönnesen sa sedam je pogodaka predvodio svoju momčad do pobjede, dok je Kari Kris Kristjansson za Wetzlar također zabio sedam golova.

Na vrhu bundesligaške ljestvice i dalje se kao stopostotna nalazi momčad Kiela, a slijede ju berlinski Füchse i HSV Hamburg. Flensburg je stigao do četvrtog mjesta, dok je Rhein-Neckar Löwen na petom. U sredini tablice smjestili su se Magdeburg, Lemgo, Lübbecke te Frisch Auf Göppingen, dok se Großwallstadt nalazi na desetom mjestu. 11. poziciju drži Balingen-Weilstetten, a iza njega su Wetzlar, Melsungen, Hannover-Burgdorf, Bergischer i Gummersbach. Hüttenberg je na 17. mjestu, dok se na samom dnu nalazi Eintracht Hildesheim.