Neuvjerljiva pobjeda Hrvatske

Tea Lokas • četvrtak, 05.01.2012.

Hrvatska je položila test protiv Makedonije u Svjetskoj ligi, no samo što se tiče rezultata. Deset dana prije početka Europskog prvenstva, ekipa Ratka Rudića ipak nije zadovoljila što se igre tiče...

Makedonija - Hrvatska 8:9 (1:3, 4:2, 1:3, 2:1)

Skoplje
Treće kolo Svjetske lige, skupina B
Gledatelja: 800

Makedonija: Perčinić, Računica, Vuksanović 2, Mišić, Krečković, Ivović 2, Dimovski, Ranđić, Petrović, Kalinić, Benić 4, Milanović, Marinković. Izbornik: Igor Gočanin

Hrvatska: Pavić, Krapić, Bošković 3, Dobud, Joković 1, Karač, Marković, Bušlje, Sukno 3, Barač, Muslim, Obradović 1, Buljubašić 1. Izbornik: Ratko Rudić.

U Skoplju je završilo rezultatom 9:8 u korist Hrvatske, no bilo je dosta rupa u igri hrvatskih reprezentativaca. Ulaz u utakmicu bio je solidan, Hrvati su poveli s 3:1, ali u drugom dijelu događa se zastoj koji traje do treće četvrtine kada domaćini dolaze i do prednosti od 6:5.

Iako su se izvukli i nanizali tri uzastopna pogotka koji su ih doveli do 8:6, Rudićevi izabranici nisu uspjeli održati taj ritam do kraja susreta.

Boškovićev pogodak za 9:6 bio je i posljednji za hrvatsku vrstu, a u zadnjih osam minuta Makedonci su došli do 9:8 te prijetili izjednačenju u posljednjem napadu. Ipak, Hrvatska kući nosi pobjedu, a dva boda pridodana su na ljestvicu skupine B, gdje je sada izjednačena s Njemačkom.

• Obrisan korisnik06.01.2012. u 21:20
    imaju dvojica, drugi je igor milanović (iako ime ne otkriva). inače je dobio ime legendarnom imenjaku i prezimenjaku, danas treneru partizana
  • Obrisan korisnik06.01.2012. u 13:01
    Postoji li u reprezentaciji Makedonije koji Makedonac (osim Dimovskog)?
  • canastra06.01.2012. u 10:35