Liverpool
Liverpool 5:1 Oldham Athletic
Oldham Athletic

Josip Tolić, Vedran Filipović • petak, 06.01.2012.

U prvoj utakmici trećeg kola engleskog FA kupa Liverpool je na svom terenu svladao trećeligaša Oldham Athletic rezultatom 5:1.

Redsi nisu dopustili iznenađenje u svom dvorištu. Na Anfieldu je poražena ekipa Football League One, trećeg razreda engleskog nogometa s 5:1 i velikan je osigurao nastavak najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu.

Darren Bent na tribinama Anfielda

Liverpoolovu uvjerljivu pobjedu s tribina je pratio i Darren Bent, napadač Aston Ville čiji se potpis za Redse očekuje u narednim danima. Kenny Dalglish u njemu vidi zamjenu za suspendiranog Luisa Suareza, a tamnoputi engleski napadač možda probudi i uspavanog 35 milijuna eura vrijednog Andyja Carrolla koji je postigao pogodak u današnjem uvjerljivom slavlju.

No, nije sve krenulo glatko po domaćine. U 29. minuti autsajder je poveo. Robbie Simpson s 20-ak metara uputio je krasan udarac koji je prevario Pepea Reinu i doveo Oldham u vodstvo. No, ono je trajalo samo jednu minutu jer je lopta nakon ubacivanja Shelveyja pogodila Bellamyja i uz puno sreće prevarila vratara Ciska za 1:1.

Malo je trećeligašu trebalo da na odmor ode aktivnog rezultata. U posljednjim trenucima prvog dijela Maxi Rodríguez izborio je jedanaesterac kojeg je realizirao Steven Gerrard.

U nastavku su domaći navijači ipak mogli potpuno predahnuti jer je Liverpool ubacio u brzinu više. U 67. minuti Shelvey je poentirao nakon prodora Bellamyja, a u završnici utakmice Oldham je još dvaput morao na centar. U 89. minuti Andy Carroll je konačno poentirao s ruba kaznenog prostora snažnim udarcem ljevicom, a završnih 5:0 djelo je Downinga nakon što je Cisak prvotno obranio Maxijev pokušaj.