Villach sretniji u produžetku

Iz Arene Zagreb:Mirza Seferagić • nedjelja, 15.01.2012.

Navijači u Areni su večeras mogli vidjeti odličnu utakmicu iz koje su bodove ipak odnijeli gosti iz Villacha, iako su Medvjedi u produžetku imali odličnu priliku za pobjedu.

Prvu priliku na susretu imali su gosti, no ubrzo na drugoj strani uzvraćaju Frank Banham i Slava Truhno, ali nisu mogli pored Bernharda Starkbauma dok je na domaćem golu odličan bio Michael Ouzas.

Luki u čast

U večerašnjoj utakmici između Medveščaka i Villacha prilika za podbacivanje paka pripala je majci prerano preminulog Luke Ritza, gospođi Suzani Ritz.

Medvjedi su i u nastavku prve trećine imali bolje prilike, ponajviše su prijetili raspoloženi Banham i Truhno, no Starkbaum je bio vrlo siguran te je u prvih 20 minuta sakupio osam obrana.

Pred sam kraj prve trećine isljučenje je za domaće zaradio Ivan Šijan zbog spoticanja, no Medvjedi su bez većih problema uspjeli obraniti tog igrača manje. Najveću priliku na utakmici u 28. minuti imao je Tom Zanoški kada je izbio sam pred Starkbauma, međutim promašio je cijel gol, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Dvije minute prije kraja drugog dijela došlo je do gužve pred gostujućim golom nakon koje su se u tučnjavi našli Zanoški i Kevin Mitchell te Matt Siddall i Stefan Bacher, a nakon što se ta gužva rasčistila Medvjedi su zaigrali s igračem više, no nisu uspjeli iskoristiti tu priliku.

Prekinut niz

Nakon 98 uzastopnih utakmica branič Kenny MacAulay propustio je večerašnju zbog lakših zdravstvenih problema.

Ipak, u 44. minuti domaći dolaze do vodstva nakon odlične akcije i pogotka Truhna, a to je ujedno bio jubilarni 500. pogodak Medveščaka u EBEL-u. Truhno je odlično uklizao pred gol Starkbauma te je iz gotovo "mrtvog kuta" uputio udarac koji je završio u golu, a u tom je trenutku upravo Truhno jedini primjetio da je pločica u golu.

Vodstvo Medvjeda trajalo je manje od dvije minute kada su Austrijanci iskoristili isključenje Saše Martinovića. Michael Craig skrenuo je dodavanje Mitchella u domaći gol za izjednačenje na 1:1.

Dvije minute prije kraja susreta igrač gostiju Christof Martinz zaslužio je pet minuta kazne zbog uarca palicom te je to bila sjajna prilika za Medvjede da u produžetku pokušaju dohvatiti pobjedu u igri četiri na tri, međutim, kazna za goste nije ni završila kada je isključen Geoff Waugh. Austrijanci su već u svojem drugom napadu s igračem više iskoristili tu šansu, a strijelac za konačnih 1:2 bio je Gerhard Unterluggauer.

Medvjedi u utorak dočekuju ljubljansku Olimpiju.