Euro 2012. -Skupina A, 1. kolo, 15.01.2012, 20:15 h
Danska 30:25 Slovačka
Slovačka

Slovačka namučila svjetske viceprvake

Marko Domljanović • nedjelja, 15.01.2012.

Žilava Slovačka odigrala je vrlo dobru utakmicu protiv reprezentacije Danske, ali više od časnog poraza rezultatom 30:25 ipak nisu uspjeli postići. Danci su tek u završnici susreta slomili svoje protivnike i tako teže od očekivanog upisali prve bodove na ovom prvenstvu.

Slovaci su vrlo dobro otvorili susret protiv svjetskih viceprvaka i u petoj minuti Valo pogađa za 3:1. Dancima je trebalo manje od minute da dođu do izjednačenja, ali do vodstva nisu mogli prije 16. minute kada je Lindberg pogodio za 7:6.

Ni to nije pokolebalo Slovake koji uzvraćaju golovima Tarhaija i Antla i opet dolaze do prednosti, a momčadi se izmjenjuju u vodstvu sve do 27. minute i rezultata 11:11. Nakon toga Danska postiže tri gola za redom i prvi put odlazi na opipljiviju prednost, a nakon što je njihovu seriju prekinuo Urban, u posljednjem napadu poentira Lauge Schmidt za 15:12 na poluvremenu.

Drugi dio su Wilbekovi igrači otvorili sa dva uzastopna pogotka što ih je dovelo do najvećih pet golova viška, a tu su razliku očuvali do 41. minute i 21:16. Tada Slovaci postižu tri pogotka za redom i u potpunosti se vraćaju u utakmicu, ali Danska malo kasnije golovima Christiansena i Mogensena dolazi do 24:20 na isteku 50. minute.

Međutim, Slovačka se ni tad ne predaje i vrlo dobrom obranom ostavlja Dance bez pogotka gotovo pet minuta i s nova dva gola još jednom dolazi na samo minus dva. Utakmica je odlučena tri i pol minute prije kraja kada Danci kreću u seriju od 3:0, odlaze na 29:24 i konačno lome susret u svoju korist. Do kraja je svaka momčad postigla po jedan pogodak pa je tako svjetski viceprvak ipak došao do prvih bodova.

Hans Lindberg sa sedam i Anders Eggert Jensen sa šest golova bili su najbolji u redovima pobjednika, a kod Slovačke se istakao Daniel Valo sa šest pogodaka.