Poraz Red Bulla, Olimpija četvrta

Martina Oštrić • nedjelja, 15.01.2012.

U 42. kolu hokejske EBEL lige Medveščakov glavni konkurent za drugo mjesto, Red Bull Salzburg ostao je bez bodova. Olimpija je pobjedom nad Grazom došla na četvrto mjesto, a do drugog poraza za redom došao je KAC.

U derbiju lige prvoplasirani Linz ugostio je treći Red Bull Salzburg, i odnio mu sve bodove. Vodeći pogodak Dannyja Irmena anulirao je Ramzi Abid krajem prvog perioda, te se u drugu trećinu ušlo izjednačenih snaga.

Drugih 20 minuta dalo je ime pobjednika. Domaćini su golovima Scholza i Irmena došli na dva gola prednosti, koja do kraja nisu ispuštali. Premda su posljednjem periodu gosti pokušavali izjednačiti, nisu imali uspjeha. Na smanjenje rezultata Linz je odgovorio četvrtim golom, a izjednačiti nisu uspjeli niti vađenjem golmana.

KAC je, nakon poraza u Zagrebu, posjetio češki Znojmo, i vratio se kući još jednim porazom, ali i jednim bodom. U vrlo izjednačenoj utakmici golova nije bilo sve do 39. minute, kada domaćini koriste igrača više. U 44. minuti Markus Pirmann sve dovodi na početak, ali samo na desetak minuta, kada Čehi opet prelaze u vodstvo.

Po drugi put za redom KAC poravnava rezultat, to iz kaznenog udarca. Isti ti penali KAC su na kraju koštali drugog boda. S obzirom da ni nakon produžetaka nije bilo promjene rezultata, priča je otišla u penale, gdje su domaćini bili bolji i došli do drugog boda.

Jesenice i dalje čame na dnu ljestvice, a na današnjem gostovanju u Mađarskoj ništa se bitnije nije promijenilo. Nakon miroljubivih 1:1 na kraju prvog perioda, Alba je s dva pogotka u drugom riješila pitanje pobjednika. U posljednjoj trećini mreže su ostale netaknute.

Olimpija je u Ljubljani dočekala Graz, i ispratila ih sa četiri pogotka u mreži. Premda početak utakmice nije ukazivao na takav scenarij. U 11. minuti gosti dolaze do vodstva koje nakon pet minuta Jamie Fraser pretvara u nulu. Do polovice utakmice Slovenci su još dva puta pogađali mrežu i stvorili prednost.

U posljednjem periodu Graz je išao na sve ili ništa. To im se isplatilo u 54. minuti, no vađenjem golmana i s igračem više u polju nisu uspjeli ništa više osim primiti gol u praznu mrežu. Slovenci nakon ovog kola drže četvrto mjesto koje im nosi prednost domaćih utakmica u doigravanju.