Mlada reprezentacija Hrvatske gostovala u Vukovaru

Hrvoje Niče • utorak, 20.03.2001.

Vukovar 91 - Hrvatska U-21 0:2 (0:2)

Vukovar. Stadion u Borovu. Gledatelja: 400.
Sudac : Miroslav Vitković (Vinkovci). Pomoćnici : J. Katić (Vođinci) i I. Keškić (Vinkovci).
Strijelci : 0:1 - Klasnić (25); 0:2 - Miklošević (ag- 40)

Vukovar 91: Cvančić- Drljo - Goluža, Mikulić - Miklošević, Tokić, Matajčić, Ćorić, Vratović - Popović, Živković. (još su igrali : Šimić, Matošević, Turbić, Ivić, Lovrenčić, Nad, Kovač, Jukopila, Červenjak, I. Konjević).
Trener: Ivica Radoš.

Hrvatska U-21: Sunara - Mijatović - Šerić, Miladin - Sabolčki, Banović, Brkić, Brnjić, Neretljak - Klasnić, Olić (još su igrali: Turina, Polovanec, Sklepić, Sablić, Radeljić, Pavličić, Balatinac, Mikić, Deranja).
Trener: Martin Novoselac.

U sklopu priprema uoči utakmice s Latvijom reprezentacija Hrvatske do 21. godine gostovala je u Vukovaru kod istoimene momčadi. Izbornik Martin Novoselac želio je na djelu vidjeti sve nogometaše koje ima na raspolaganju, no zbog istegnuća mišića, Ivan Bošnjak nije mogao udovoljiti želji izbornika. Upravo zbog te ozljede, upitan je i nastup mladog Hajdukovog igrača na utakmici protiv Latvije.

Igrači Vukovara 91 uopće nisu bili impresionirani mladom reprezentacijom Hrvatske, tako da su se već od samog početka susreta postavili kao ravnopravan suparnik. Na teškom terenu bilo je i veoma teško igrati, no za reprezentativce to ne bi trebalo predstavljati veću prepreku. Prvu priliku smo vidjeli u 12. minuti kada je Popović pucao po golu, no jedan je igrač iz obrane loptu izbio daleko izvan igrališta. Četiri minute kasnije, Popović je opet predstavljao prijetnju za Sunaru, no mladi reprezentativac je opravdao ukazano povjerenje. Prvu priliku za goste propustio je Mato Neretljak u 17. minuti kada je s pet metara pucao u domaćeg vratara Antonija Cvančića.

U 24. minuti i Sabolčki se okušao, udarcem s 18 metara, no bio je malo neprecizan pogodivši gredu. U narednoj akciji vidjeli smo pogodak. S desne strane ubacio je Ivica Banović u kazneni prostor Vukovara, gdje visoko skače Ivan Klasnić, napadač St. Paulia, te glavom postiže zgoditak - 0:1. Igra se razvukla, no niti na jednoj strani više nismo vidjeli ozbiljnije prijetnje sve do 40. minute. Tada Šerić izvrsno probija po svojoj lijevoj strani, te ubacuje u kazneni prostor Vukovara, gdje kapetan Miklošević nespretno šalje loptu u vlastita vrata.

U drugo poluvrijeme, izbornik Novoselac je ušao s drugim igračima, a iz igre nisu izlazili jedino Brkić i Sabolčki. Kapetansku vrpcu je od Šerića preuzeo Zvonimir Deranja. Mislili smo da smo u prvom dijelu vidjeli dosta lošu igru, sve dok nije počelo drugo poluvrijeme. Tada smo se doista razočarali. Niti jednu jedinu obećavajuću priliku igrači Martina Novoselca nisu stvorili sve do 85. minute kada je Deranja pucao u vratara Šimića. U međuvremenu je sudac Vitković možda i mogao suditi prekršaj nad Živkovićem koji se zbio u kaznenom prostoru Hrvatske, no oglušio se na negodovanje publike.

Na kraju je jedino bio zadovoljan izbornik Novoselac, koji je izjavio da je ova utakmica potvrdila ono što je otprije znao. Nikoga nije htio posebno isticati, no naglasio je da je jedino obrana iz prvog dijela ispunila njegova očekivanja. Kolege novinari su imali drukčije mišljenje, zaključivši da je ovo bila utakmica ispod prosjeka, ionako siromašne dobrim nogometom, 1. hrvatske nogometne lige.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312