Euro 2012. - Skupina C, 3. kolo, 20.01.2012, 18:15 h
Španjolska 30:27 Rusija
Rusija

Španjolci osigurali prvo mjesto

Vedran Filipović • petak, 20.01.2012.

Španjolska je pobijedila Rusiju u trećem kolu skupine C Europskog prvenstva u Srbiji te ih tako ostavila na posljednjem mjestu grupe. Bio je ovo "biti ili ne biti" susret za Ruse koji su nakon dobrog starta potpuno potonuli te dopustili da im rukometaši s Pirinejskog poluotoka naprave seriju 8:0 sredinom prvog poluvremena koja je odlučila susret.

Čak četiri minute čekalo se na prvi pogodak, a prva mreža koja se zatresla bila je ona ruska nakon udarca Raula Entrerriosa. Rusija je nekoliko minuta kasnije jedan gol zaostatka (2:3) pretvorila u dva prednosti (5:3) s dva gola Atmana.

Isti Entrerrios svojim je trećim golom sredinom prvog dijela poravnao na 7:7 nakon čega je zabio Igropulo. Taj pogodak Rusa označio je i prestanak njihove dobre igre. Valero Rivera naredio je svojim momcima duboku obranu koju su Maksimovljevi izabranici teško probijali dok su na drugoj strani trpali Ugalde i Parrondo za seriju 7:0.

Uragan Furije prekinuo je Dibirov, no semafor je pokazivao 14:9 nakon što Rusi nisu zabili gol deset minuta na utakmici gdje im je "igrala" samo pobjeda. Na poluvrijeme se otišlo sa 17:11 za Španjolsku čija je rezultatska prednost mogla biti i veća da im Grams nije obranio nekoliko čistih zicera. Hombrados je, pak, na drugoj strani bio na svojoj solidnoj razini te zaustavljao udarce koje je "morao".

Isključenje Morrosa iskoristili su rukometaši s istoka Europe te se približili na 19:15 početkom drugog dijela. U 40. minuti Černoivanov je zabio zicer, dodatno približio svoju momčad na 21:19 te prisilio španjolskog trenera na minutu odmora.

Nekoliko puta Rusija je došla na samo gol zaostatka, no Španjolci nisu dopustili egal te bi uvijek u pravom trenutku našli ključ za obrambenu bravu svojih protivnika.

Crvenim kartonom Černoivanova u 55. minuti splasnule su nade Rusa u dobar rezultat, a zadnji čavao u njihov lijes zabio je Aguinagalde za konačnih 30:27. Oleg Grams imao je 37 posto obrana, Igropulo je zabio osam golova dok je u redovima pobjedničke momčadi najefikasniji bio Garcia sa šest pogodaka dok su po jedan manje dodali Canellas i Ugalde.