Red Bull potopljen u 69 sekundi

Iz Arene Zagreb:Krešimir Ferlak • petak, 20.01.2012.

Medveščak je regularni dio EBEL-a završio kao drugi! U izravnoj borbi za tu poziciju svladali su Red Bull Salzburg sa 6:3, a utakmicu su riješili u trećem periodu kada u 69 sekundi Medvjedi postižu čak četiri pogotka.

Kao što je već uobičajeno za ovogodišnji Arena Ice Fever, utakmica je počela u malo sporijem ritmu. U uvodnim minutama nije bilo previše akcija niti prilika, a prvo uzbuđenje dogodilo se u desetoj minuti kada je isključen Sasha Pokulok. Red Bull nije iskoristio tu priliku s igračem više, ali su poveli već u sljedećem napadu.

Bila je to brza akcija koju je sjajnim udarcem u vodstvo gostiju pretvorio branič Brent Aubin. Medvjedi su se tak nakon toga pribrali i počeli stvarati prilike, a najbolje su imali Greg Day i Tom Zanoški, ali uspješniji je bio Thomas Honeckl na vratima gostiju iz Salzburga.

Ovacije za Španju

Proslavljeni hrvatski paraolimpijac Mihovil Španja, osvajač brojnih plivačkih medalja s olimpijskih igara i svjetskih prvenstava, podbacio je pak prije početka utakmice. Cijela Arena ustala je na noge i ovacijama pozdravila Španju koji je hokejašima podijelio plivačke kapice, a zauzvrat je dobio podbačenu pločicu Medveščaka.

Međutim, niti on nije mogao ništa dvije i pol minute prije kraja trećine. Day je krasno iza dvojice braniča pronašao Adama Naglicha, a ovaj u naletu iz prve zabija za izjednačenje. Medvjedi su nastavili pritiskati do kraja perioda, dobili su i prvu priliku s igračem više, ali ostalo je 1:1.

Čini se da je sjajna igra Medveščaka s igračem više negdje nestala na putu od Doma sportova do Arene, opet je zagrebačka ekipa imala igrača više, ali nisu složili opasniju akciju. No, sada su oni poveli odmah nakon ulaska Red Bullovog igrača. S plave linije pucao je Geoff Waugh, a pred vratima pločicu u mrežu skreće Matt Siddall, za svoj drugi pogodak u dvije utakmice.

Nakon toga domaćini ulaze u probleme s isključenjima, imao je Red Bull čak minutu dva igrača više, ali ne samo da nisu zabili, nego je Medveščak umalo i povećao vodstvo. Arena je već proslavila pogodak Daya poslije solo prodora, ali slavlje su prekinuli suci koji su dosudili zaleđe.

Igralo se odlično u preostalom dijelu drugog perioda, s dosta prilika na obje strane, ali Michael Ouzas i već spomenuti Honeckl bili su sjajni i nisu dopustili novu promjenu rezultata. Promjena se ipak dogodila na otvaranju treće dionice. Red Bull je imao igrača više, a izjednačenje Austrijancima nakon gužve donosi Daniel Bois.

Ubrzo su Medvjedi dobili novu šansu s igračem više, ali opet bez realizacije. Zakuhali su zatim Truhno i Day, ali ovaj potonji ponovno nije uspio svladati vrlo dobrog Honeckla. Tada je uslijedio blitzkrieg Medveščaka koji postiže čak četiri pogotka u manje od dvije minute, točnije 69 sekundi!

Kada nije išlo s igračem više, Medvjedi su zabili dok se igralo četiri protiv četiri, a odmah poslije toga i s igračem manje na ledu! Prvo je prošao brzi Tom Zanoški, te krasno pogodio dalji Honecklov kut za novo vodstvo Medveščaka, a samo osamnaest sekundi kasnije na gotovo identičan način zabija Andy Sertić.

Toliko spominjani igrač više napokon je proradio 23 sekunde kasnije. Poslije udarca Sertića sjajno reagira Frank Banham, koji iz okreta odvodi domaćine na 5:2. No, ni tu nije bio kraj, 28 sekundi poslije toga Banham postiže novi pogodak i Arenu baca u totalni trans.

Pjevalo se i skandiralo do kraja utakmice, a atmosferu nije mogao pokvariti niti pogodak Manuela Latuse za konačnih 6:3. Medveščak je, tako, regularni dio završio na sjajnom drugom mjestu, te poslao novu odličnu pozivnicu za nedjelju i dolazak vodećeg Linza na posljednju utakmicu Arena Ice Fevera.

• Kupusar21.01.2012. u 11:55
    Uf, svaka čast Medvjedima, ekstaza. :) Postoji li negdje video ta 4 gola, tražio sam ali nisam ništa našao...