KAC potvrdio četvrtu poziciju

Simon Maljevac • petak, 20.01.2012.

Utakmicama 44. kola završen je regularni dio EBEL-a. KAC je pobjedom u Ljubljani potvrdio četvrtu poziciju, Villacher SV je slavljem protiv Znojma osigurao šesto mjesto, Graz je na domaćem ledu svladao oslabljene Jesenice, a Linz je nakon kaznenih udaraca svladao Viennu.

KAC je iznenađujuće lako svladao Tilia Olimpiju u Ljubljani. Brandner i Kirisits doveli su goste do dva pogotka prednosti u prvoj trećini, a na 4:0 su u drugoj dionici povisili Geier i Lammers. Loši domaćini nisu imali snage za preokret, a ovim porazom ostali su na petom mjestu na tablici.

Lako je do pobjede došao i Villacher SV, koji je u vodstvo protiv Znojma došao već nakon 14 sekundi igre zahvaljujući pogotku Damona. Domaćini su nakon dvije trećine vodili 4:0, a u posljednjem djelu pogodili su još triput te na kraju slavili s ogromnih 7:0.

Oslabljene Acroni Jesenice dobro su se borile u Grazu, no domaćini su na kraju slavili sigurnu pobjedu 4:1. U prvoj trećini uspješni su bili Klimbacher i Iberer, a u drugoj dionici Busque i Bisaillon. Jedini pogodak u posljednjoj trećini postigao je gostujući napadač Ankerst, koji je uspio ublažiti poraz posljednjeplasiranih Jesenica.

Vienna Capitalsi su u 16. minuti poveli s dva pogotka prednosti na gostovanju u Linzu. Domaćini su uspjeli izjednačiti u 31. minuti, no Lakos u posljednjoj trećini dovodi Capitalse u vodstvo. Grabher-Meier je tri minute prije kraja izjednačio na 3:3, a domaćini su boljim izvođenjem kaznenih udaraca na kraju slavili 4:3. Vienna je unatoč porazu s osvojenim bodom ipak uspjela zadržati sedmu poziciju na tablici.