Sunarina momčad ostaje na dnu

Simon Maljevac • petak, 20.01.2012.

Prva utakmica 18. kola ABA lige između Zlatoroga i Crvene zvezde pripala je gostujućim košarkašima, koji su do prednosti došli u drugoj četvrtini i na kraju bez prevelikih poteškoća slavili 56:70.

Crvena zvezda je nakon tijesnog poraza u prethodnom kolu kod Union Olimpije opet gostovala u Sloveniji, a ovaj put čekala ih je posljednjeplasirana momčad ABA lige Zlatorog. Momčad Ivana Sunare pojačala se ovog tjedna s bivšim reprezentativcem BiH Markom Popovićem, a prema nekim informacijama iz Fenerbahčea u Laško dolazi i 208 cm visoki austrijski reprezentativac Rašid Mahalbašić, no Sunara još nije mogao računati na ovaj dvojac u susretu protiv Crvene Zvezde, u kojem su domaćini tražili pobjedu, s kojom bi povećali svoje izglede za ostanak u ligi.

Gosti su bolje otvorili susret i poveli sa sedam poena prednosti, no domaćini su prvu četvrtinu, u kojoj su obje momčadi bile vrlo neraspoložene u napadu, ipak zaključili s minimalnom prednošću 13:12. U drugoj dionici je Crvena zvezda preko raspoloženog Andreje Milutinovića povećavala svoju prednost iz minute u minutu i prvo poluvrijeme zaključila s pet poena prednosti (27:32).

Domaćini su uspjeli održavati minimalan zaostatak u prvim minutama treće četvrtine, no Milutinović je nastavio puniti domaći koš, a nakon koša Nemanje Nedovića gosti su došli do 14 poena prednosti (38:52). Posljednja četvrtina nije donijela preokret, unatoč dobroj igri Jure Škifića, koji je uz Alena Omića bio jedini raspoloženi igrač kod domaćina. Gosti su bez velikih problema do kraja susreta održavali prednost i na kraju slavili 56:70.

U redovima Crvene zvezde je najefikasniji bio Milutinović s 15 poena, a centar Petar Popović dodao je 12 poena i četiri skoka. Kod Zlatoroga je Škifić upisao 16 poena i šest skokova, a Omić je zabilježio 12 poena i osam skokova.