Drama jedanaesteraca pripala Bordeauxu

Ivan Dorian Molnar • subota, 21.01.2012.

Na stadionu Dominique Duvauchelle, trećeligaš Creteil je ugostio Bordeaux pred oko 10.000 gledatelja u utakmici šesnaestine finala Francuskog kupa. Francis Gillot je dvoboj započeo s najjačim sastavom, kako bi Bordeaux što ranije osigurao prolaz u daljnju fazu natjecanja.

Za Žirondince je Kup možda i posljednja opcija za spas sezone, jer u domaćem prvenstvu se nalaze tek na devetom mjestu, izvan pozicije koja vodi u europska natjecanja sljedeće sezone. Ludovic Obraniak je debitirao za Bordeaux u ovoj utakmici, a nakon točno sat vremena igre ubacio je loptu za Cianija, koji je udarcem glavom šalje u mrežu domaćina za 0:1.

Creteil je uzvratio istom mjerom nakon 17 minuta. Ubačaj Esteveza glavom u pogodak pretvara Essombe i izjednačuje rezultat na 1:1. Gillot je umjesto Obraniaka uveo Henrija Saiveta u 83. minuti, što se pokazalo kao izvrstan potez.

No, prije kraja, veliku priliku za Bordeaux nije uspio iskoristiti Gregory Sertić. Nicolas Maurice-Belay izborio je jedanaesterac u 88. minuti, a Sertićev udarac brani domaći vratar Ferrand.

Henri Saivet je fenomenalnim udarcem u prvoj minuti produžetka donio Bordeauxu prednost od 2:1, ali nakon samo pet minuta Carrasso je svojom pogreškom omogućio Essombeu postizanje drugog pogotka i još jedno izjednačenje. U 114. minuti je domaći igrač Lesage zaradio isključenje, ali Creteil se uspješno obranio te je utakmica krenula u izvođenje jedanaesteraca.

Nakon dva uspješna jedanaesterca s obje strane, Carrasso se iskupljuje za pogrešku i brani treći udarac domaćih. Plašil je poentirao za 3:2, a nakon izjednačenja Creteila, Saivet pogađa za konačnih 4:3 i prolaz Bordeauxa u osminu finala.