Chateauroux srušio nade Auxerrea

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 22.01.2012.

U pet večernjih susreta šesnaestine finala Francuskog kupa nije bilo mnogo pogodaka, ali niže rangirane momčadi opet su vrlo dobro parirale prvoligašima. Tako je Chateauroux kao gost iz daljnjeg natjecanja izbacio Auxerre, koji je nastojao spasiti sezonu dobrim igrama u Kupu, ali to im nije pošlo za rukom.

Drugoligaš Chateauroux je stigao u Auxerre bez mnogo očekivanja, ali pokazao je veliko htijenje koje se na kraju isplatilo. Maxime Bourgeois bio je junak dvoboja, postigavši dva pogotka za svoju momčad u rasponu od samo dvije minute. Dudka je uspio samo smanjiti za Auxerre, a Chateauroux je zasluženo prošao dalje.

Jedna velika zanimljivost krije se u ovom dvoboju. Bourgeois, koji je donio pobjedu Chateaurouxu, igrač je Auxerrea na posudbi do kraja sezone. Nakon ove predstave, Laurent Fournier bi mogao ozbiljno razmisliti o vraćanju 20-godišnjeg napadača na Abbe-Deschamps.

U srazu dva trećeligaša, Niort je ugostio Orleans pred 8.000 gledatelja. Insou je doveo goste u vodstvo u 11. minuti, a samo trinaest minuta kasnije Hebras je poravnao rezultat. Darcy je postavio konačnih 1:2 dvije minute prije odlaska na odmor, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Ponovno je jedna amaterska momčad večeras iznenadila pratitelje francuskog nogometa. Domaći Quevilly je u utakmici s Angersom pokazao iznimno dobru izvedbu u obrani, ostavivši goste praznih ruku. Pogodak vrijedan osmine finala za domaće postigao je Colinet u 46. minuti.

Nižerangirani Valence je na svom terenu dočekao Evian, a gosti ništa nisu prepustili slučaju. Sagbo je već u 8. minuti donio prednost Evianu te se s rezultatom 0:1 otišlo na odmor. U drugom dijelu domaćini nisu uspjeli postići pogodak, a Evian je pobjedu potvrdio u 90. minuti golom M'Madia.

U susretu dvije momčadi iz Ligue 1, na Municipal du Rayu Nice je dočekala Rennes. Kembo-Ekoko i Feret su propustili velike prilike za goste te je utakmica otišla u produžetke, a na kraju i jedanaesterce nakon rezultata 0:0. Prva četiri udarca obje momčadi bila su uspješna, a tada je za 5:4 i vodstvo Rennesa pogodio M'Vila. Mounier je izveo zadnji jedanaesterac za domaćine, a njegov je udarac zaustavio Costil i odveo svoju momčad u osminu finala.

Sutra su na rasporedu četiri utakmice šesnaestine finala, u kojima Valenciennes dočekuje Bastiju, Lyon gostuje kod Lucona, Marseille na Velodromeu igra protiv Le Havrea, a Gazelec Ajaccio ugošćuje momčad Troyesa. U ponedjeljak Montpellier gostuje kod Toursa u posljednjem dvoboju ove faze natjecanja.