Linz pretvrd orah za oproštaj od Arene

Iz Arene Zagreb:Borna Rupnik • nedjelja, 22.01.2012.

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka nisu uspjeli okruniti svoj niz od sedam utakmica u Areni pobjedom vrijednom uspona na prvo mjesto. Black Wingsi iz Linza postigli su dva gola i odnijeli dva boda...

Premda je njihova velika prednost na vrhu EBEL-a zbog sustava natjecanja preko noći svedena na samo bod, Black Wingsi iz Linza pokazali su da se neće olako odreći čela poretka. Čvrstom su predstavom zaključili Ice Fever i uz neprecizne pokušaje Medveščaka pobjednički se vraćaju kući.

I pak voli Raymonda

Trener Medveščaka Marty Raymond imao je peh u prvoj trećini, kada ga je pak koji je izletio van terena pogodio u glavu. Ostatak utakmice morao je svoju momčad voditi s uočljivim "flasterom" posred čela. Bolje je sreće bio mladić koji je pred 15.000 ljudi uspješno zaprosio svoju djevojku.

Medveščaku je pripao prvi dio prve trećine, a gostima iz Linza drugi, posebno za vrijeme isključenja Geoffa Waugha. No, kako su vratari Robert Kristan i Alex Westlund besprijekorno obavljali svoj posao, na prvi se odmor otišlo s 0:0 na semaforu.

U osmoj minuti je jedan dalekometan pokušaj prema austrijskom vrataru promijenio smjer i prohujao s vanjske strane vratnice, a okvir gola zaustavio je i pokušaj domaćina u 15. minuti.

Početak druge trećine kasnio je zbog sanacije leda oko sredine igrališta, a nakon što je postava Truhno - Day - Naglić zadala određene probleme obrani Black Wingsa, gosti su poveli. Rob Hisey dobro je u 26. minuti pronašao braniča Curtisa Murphyja koji je na pravom mjestu i smješta pak iza Kristana.

Potom su Medvjedi uspješno obranili igrača manje, ali i propustili realizirati igrača više, da bi sjajne prilike za poravnanje, iz blizine, sredinom trećine zapucali Naglić i Kinasewich. Bila je to naznaka snažnije ofenzive Zagrepčana, no Westlund se nije dao matirati.

Dropkick Murphys na tribini

Gosti Medveščaka na završetku Arena Ice Fevera bili su i članovi bostonske glazbene skupine Dropkick Murphys, koja u večernjim satima ima koncert u Zagrebu, a poznata je i po simpatiziranju momčadi Boston Bruinsa.

Linz je uzvratio uz isključenje Kennyja Macaulayja, a u tim je trenucima počela rasti i nervoza na ledu, kao i broj manjih međusobnih obračuna pojedinih igrača. Međutim, ni Kristan nije više popuštao do drugog odmora.

Ipak, mreža mu se opet zatresla nakon četiri minute igre u posljednjoj dionici. Strijelac Murphy prometnuo se u asistenta, a Martin Grabher Meier s desne strane puca snažno, iznad Kristanovog ramena i povisuje na 2:0.

U potrazi za smanjenjem rezultata Westlundu su prijetili Prpić pa Banham, da bi Raymondovi hokejaši morali izdržati i dvominutnu kaznu zbog prevelikog broja igrača na terenu. Trud se Medveščaku, činilo se, naposljetku isplatio u 50. minuti, kada je Truhno precizno naciljao, ali suci nisu priznali pogodak tvrdeći da pak nije prešao crtu.

Završna faza susreta protekla je u opsadi Linzova gola, no gužve nisu urodile plodom, a i Oberkofler je imao priliku zapečatiti pobjedu Linza iz "čistog" protunapada. Sljedeću utakmicu Medvjedi igraju već u utorak u Klagenfurtu.

• Obrisan korisnik22.01.2012. u 22:42
    Stvarno su se borili, ali nije išlo....falilo je sreće. ZIG-ZAG!!!
  • Obrisan korisnik22.01.2012. u 22:06
    Možda netko izbaci Linz prije finala pa u finalu igramo protiv Red Bulla ili KAC-a. To bi bilo onda 4:0 bez problema. :-)
  • Obrisan korisnik22.01.2012. u 20:50
    nema veze... naplatit cemo im to u finalu :) ZIG ZAG
  • Obrisan korisnik22.01.2012. u 20:07
    Nema veze dečki, hvala na spektaklu i sretno dalje!!!!