KAC slomio Red Bull, Alba Olimpiju

Borna Rupnik • nedjelja, 22.01.2012.

Prve su pobjede u međurundi EBEL-a uz Linz ostvarili još KAC i Alba Volan, dok su u borbi za doigravanje obje utakmice završene identičnom pobjedom gostujućih sastava....

Međurunda

Već u prvom kolu sučeljavanja najboljih šest momčadi lige na rasporedu je bila repriza prošlogodišnjeg finala, a KAC je na svom terenu nadjačao Red Bull rezultatom 6:4.

Pogocima bogatu utakmicu otvorio otvorio je domaći igrač Reichel, ali uzvratio je Schiechl. KAC je u drugoj trećini, u samo 13 sekundi, poveo 3:1 golovima Brandnera i Schumniga, no do drugog odmora poravnali su Kristler i Lynch.

U završnih 20 minuta momčad iz Klagenfurta opet bježi na dva razlike - za 5:3 pogađaju Tenute i Scofield da bi u 53. minuti Trattnig vratio nadu gostima iz Salzburga. Ipak, povratak im ovoga puta nije uspio, Tenute je postavio konačni rezultat.

Zahvaljujući Mihalyju, Sofronu i Sikoricinu s jedne, odnosno Tayloru s druge strane, Alba Volan je već nakon burne i nervozne prve trećine u Mađarskoj vodila protiv Olimpije 3:1. Na 3:2 smanjio je Žiga Pance krajem druge trećine, a Ryan je iskoristio prednost igrača više u 48. minuti za potvrdu pobjede domaćina 4:2.

Kvalifikacijski krug

Znojmo i Graz do prvih su pobjeda došli rezultatom 3:2 u Villachu, odnosno Beču. Dobar dan za Čehe najavio je Hranac već u četvrtoj minuti, uzvratio je Petrik, ali Pucher i Stanek podižu Znojmo na 3:1. Do kraja je za Villach smanjio Shearer, u situaciji s igračem manje, ali Austrijanci do boda nisu mogli.

Pobjednika je u Beču odlučilo raspucavanje, nakon 2:2 u 65 minuta. Capitalsi su dva puta vodili, preko Fortiera i Ferlanda, a 99ersi su se dva puta vratili, preko Lysaka i Lefebvrea, koji je pogodio u 58. minuti. Prevagu je tako donio uspješan pokušaj Zdeneka Blatnyja.