Sjajan preokret Medvjeda u Klagenfurtu

Borna Rupnik • utorak, 24.01.2012.

Iako su nakon samo 12 minuta gubili u Klagenfurtu 3:1, hokejaši zagrebačkog Medveščaka svladali su domaći KAC u vrlo sadržajnoj i uzbudljivoj utakmici...

Nakon domaćeg poraza od vodećeg Linza u prvom kolu međurunde, igrači Martyja Raymonda vrlo dobrom su se predstavom vratili na pobjednički kolosijek. Svladali su doprvaka lige, KAC, na njihovom terenu.

Vatromet pogodaka u Klagenfurtu otvorio je Martin Schumnig u trećoj minuti, iskoristivši činjenicu da je Saša Martinović na prvo hlađenje poslan nakon minute i pol igre. Međutim, Medveščak je brzo uzvratio. U sedmoj minuti put pored Andyja Chioda pronalazi Greg Day.

Prekršaji pri izlasku

Hokejaši iz Klagenfurta čak su dva puta bili isključeni zbog prekršaja koje su napravili pri izlasku igrača s terena za vrijeme zamjena. Prvi se tako "proslavio" Johannes Reichel, a njegov je primjer slijedio Raphael Herburger.

Novo isključenje za Medvjede u devetoj minuti kažnjava Christoph Brandner, nakon čega se gostima otvorila prilika zbog pogreške KAC-a, koji su u jednom trenutku na led poslali previše igrača. Ipak, Tyler Scofield s igračem manje u 12. minuti pronalazi Thomasa Kocha, a on povisuje na 3:1 za klagenfurtski sastav. Što može KAC, može i Medveščak, odlučio je u 17. minuti pokazati Andy Sertić te tijekom isključenja Ivana Šijana smanjuje na 3:2.

KAC je mogao riješiti utakmicu u svoju korist na početku druge trećine, ali je Robert Kristan izveo tri čudesne obrane i ispravio pogreške i propuste svoje obrane. Bolje trenutke za Medvjede najavio je kapetan Alan Letang, koji nije realizirao dobru priliku, a poravnanje je stiglo u 28. minuti.

Tada je pucao Tomislav Zanoški, potom i Adam Naglić, a upravo se Zanoški najbolje snašao na odbijeni pak i pogodio za 3:3. A samo četiri minute poslije Zagrepčani su poveli: Zanoški je asistirao za Matta Siddalla, kojemu nije bilo teško pogoditi nečuvani dio mreže. Kraj trećine ponovno je obilježio Kristan jednom od svojih bravura te se na drugi odmor otišlo s vodstvom hrvatskog predstavnika.

Treća dionica nije mogla bolje početi za Medveščak. Stvar je u svoje ruke, nakon lijepe asistencije Ryana Kinasewicha, preuzeo Frank Banham i sjajno pogodio same rašlje.

Uslijedio je pritisak Austrijanaca, a Zagrepčane je malo "pomazila" i sreća. KAC je u dva navrata do kraja utakmice pogađao vratnicu, a ostali dio obrambenog posla odlično su odrađivali izrazito požrtvovni Medvjedi, koji su se bacali i tijelima pod pakove. Bilo je još posla i za Kristana, koji je matiran još samo u 52. minuti, nakon što se pak odbio u zrak, a pravodobno je naletio Joseph Tenute.

Zanoški se prije kraja radovao novom pogotku, no suci su pokazali da mu je prethodilo isključenje Siddalla te ga nisu priznali, a 44 sekunde prije isteka vremena pobjedu je još jednom obranom sačuvao Kristan. Novi izazov Medveščaku slijedi već u petak, a radi se o gostovanju kod Olimpije u Ljubljani.

• Obrisan korisnik25.01.2012. u 00:34
    Kaj ce sad reci?! Ko im je sad kriv? Legija stranaca, AHL Dream Team il netko treci?! Nasoj sreci nema kraja KAC nam lize jaja!
  • Obrisan korisnik24.01.2012. u 22:08
    aaaaaa bravo Medvjedi opet strava u Klagenfurtu......imat će noćne more.....
  • Tonco24.01.2012. u 21:54
    odlicno, bravo momci
    Tonco
  • Obrisan korisnik24.01.2012. u 21:50
    Protiv Kacera su mi najdraže ove pobjede a ove godine mislim da oni nemaju ništa probiv nas osim one krađe, mislim je danas ona budala manny pojeo palicu od jada hahahaha
  • Obrisan korisnik24.01.2012. u 21:33
    Bravo medvjedi. Očekivana pobjeda jer KAC i RedBull su naši vjerni pacijenti ove sezone.