Alba razmontirala Red Bull u Salzburgu

Borna Rupnik • utorak, 24.01.2012.

Vodeći Linz ubilježio je još jednu pobjedu, a iznenađenje večeri priredili su Mađari u Mozartovom gradu. Jesenice su nakon potvrde ostanka u EBEL-u ostale praznih ruku u srazu s Bečanima...

Međurunda

Black Wingsi zasad ništa ne prepuštaju slučaju. Ljubljansku Olimpiju kući su ispratili s četiri pogotka u mreži, a goste je načeo bivši Medvjed Mike Ouellette već u drugoj minuti utakmice. Vodstvo je udvostručio Irmen krajem druge trećine, a posao su dovršili Lebler i Lukas, koji je poslao pak u praznu mrežu.

Još je uvjerljivija bila Alba Volan na gostovanju kod aktualnog prvaka Red Bulla. Dobre vijesti za Mađare najavio je Marton Vas u desetoj minuti, ali novih pogodaka nije bilo sve do 29. minute. Tada Mihaly i Palkovics u samo minutu i pol povisuju na 3:0.

Na početku treće trećine Mihaly i dva puta Sofron zabijaju za pomalo nevjerojatnih 6:0. Smanjio je Raffl, ali "točku na i" i konačnih 7:1 postavlja Ladanyi.

Kvalifikacijski krug

Graz 99ersi na svom su terenu bili sigurni protiv Villacha, a strijelci su u pobjedi 4:0 bili Blatny, Klimbacher i dva puta Lefebvre. Vienna Capitalsi su preko dvostrukih strijelaca Ferlanda i Lakosa apsolvirali gostovanje u Jesenicama, za koje je jedini pogodak bio djelo Puse.

Capitalsi i 99ersi tako su zauzeli vodeće pozicije, koje osiguravaju mjesto u doigravanju, s pet bodova.