Prvaci na nuli, Alba i Znojmo u formi

Ana Legradi • petak, 27.01.2012.

U ostalim susretima EBEL-a Linz je upisao treću pobjedu u međurundi, a Alba je nastavila s pobjedama nad austrijskim klubovima. Villachu je na domaćem ledu trebao samo jedan gol za pobjedu nad Bečanima, dok je Znojmo porazio nemoćne Jesenice s 4:1.

Međurunda

Vodeći Linz nastavlja svoj niz u međurundi, s druge strane Red Bullsi nastavljaju nizati poraze. Večeras je na domaćem ledu pobijedio aktualne prvake iz Salzburga s 4:3. Gosti iz Salzburga su poveli pogocima Latuse i Boisa. U drugom dijelu Spannring smanjuje prednost prvaka EBEL-a. Welser u 35. minuti nastavlja niz Salzburga, ali dvije minute kasnije Spannring je bio ponovno precizan.

Igrači Linza su presudili u posljednjoj trećini. Novo pojačanje vodećeg kluba EBEL-a, Finac Alavaara, je upisao svoj prvi gol u austrijskoj ligi za izjednačenje na 3:3. Odlučujući je pogodak postigao bivši napadač Medveščaka Mike Ouellette, u 52. minuti s igračem više.

Mađarska Alba je u Fehervaru bila bolja od aktualnih doprvaka iz Klagenfurta upisavši pobjedu od 2:1. Za mađarskog prvaka pogotke su upisali Mihaly i najnovije pojačanje, Kanađanin Klassen. Jedini je gol za KAC postigao Siklenka.

Kvalifikacijski krug

U kvalifikacijskom krugu Jesenice su poražene u Znojmu s 1:4. Jedini je pogodak za Jeseničane upisao Pusa. Znojmo tako nastavlja niz pobjeda nakon 3:2 u Villachu, 22. siječnja.

Villacheru je pred domaćom publikom bio dovoljan pogodak Unterluggauera za pobjedu nad Bečanima i prvu u kvalifikacijama za doigravanje.