Spursi se namučili, Evertonu preokret

Marko Domljanović • petak, 27.01.2012.

Ovog vikenda u Engleskoj su na rasporedu utakmice FA kupa, a četvrto kolo otvoreno je večeras s dvije utakmice. Tottenham se poprilično namučio da bi došao do pobjede nad drugoligašem Watfordom, a Everton je zahvaljujući preokretu izborio pobjedu nad Fulhamom.

Prva utakmica četvrtog kola FA kupa igrala se na Vicarage Roadu gdje je Watford ugostio Tottenham s Lukom Modrićem od prve minute dok je Niko Kranjčar susret odgledao s klupe. Domaćini, inače 18. na tablici Championshipa, odlično su otvorili utakmicu i ugledne goste najvećim dijelom prvog poluvremena držali u podređenom položaju.

Watford je u prvoj četvrtini susreta prijetio preko Murraya i Sordella, ali bez rezultata, a Tottenham je prvi put zaprijetio tek u 30. minuti preko Defoea. Redknappovi igrači prilično su se mučili protiv drugoligaša koji je imao kontrolu nad susretom, ali jedan munjeviti udar u 42. minuti preokrenuo je stvari. Walker je oduzeo loptu, povukao kontru i pronašao Rafaela van der Vaarta, a ovaj snažnim udarcem pogađa za 0:1. Ipak, to nije bilo sve u prvom dijelu jer domaćini uzvraćaju već u idućem napadu, ali udarac Murraya zaustavlja vratnica.

Prvi potez gostujućeg stratega u drugom dijelu bila je zamjena Modrića sa Lennonom. Upravo je on u 65. minuti dobro poslužio jedinog strijelca na utakmici, ali Nizozemac ovaj put pogađa gredu. Watford je nakon toga još jednom pritisnuo i do kraja susreta imao puno više prilika, ali lopta nije htjela u mrežu, a najveću priliku imao je u 84. minuti Nosworthy kada Cudicini spašava njegov udarac iz blizine. Tottenham tako ipak prolazi u iduću rundu, a Watfordu ostaje žal za mnogobrojnim neiskorištenim prigodama.

Drugi večerašnji susret odigran je na Goodison Parku gdje su koplja ukrstili Everton i Fulham. Gosti iz Londona došli su u vodstvo iz najstrože kazne već u 14. minuti, a strijelac je bio Murphy. Everton je uzvratio u 27. minuti nakon dobrog ubacivanja Donovana koje je dočekao Argentinac Stracqualursi izjednačivši na 1:1. Domaćini su nakon toga vrlo lako mogli i do vodstva, ali udarac Fellainija odlazi malo pored gola.

U drugom poluvremenu prvi prijete gosti preko Dempseya čiji udarac glavom odlazi preko gola, a nakon toga Fulham preuzima inicijativu, ali bez većih prigoda. Everton je takvu igru kaznio u 73. minuti kada opet Donovan dobro ubacuje, a do lopte ovaj put dolazi Fellaini i pogađa za 2:1. Samo četiri minute kasnije moglo je sve biti odlučeno da je Cahill stigao na odbijenu loptu nakon Stockdaleove obrane.

Ipak, do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao jer Fulham više nije uspio ozbiljnije zaprijetiti pa će momčad iz Liverpoola sudjelovati u ždrijebu petog kola koji je na rasporedu u nedjelju.