Medveščak ponovno slomio Albu

Ana Legradi • nedjelja, 29.01.2012.

Na tradicionalno teškom gostovanju kod aktualnog mađarskog prvaka, Albe, u izravnom dvoboju za drugo mjesto međurunde, Medveščak je upisao drugu pobjedu od ulaska u EBEL i drugu u međurundi pred doigravanje rezultatom 3:0. Alba je tako nakon tri pobjede upisala prvi poraz nakon regularnog dijela sezone...

Trener zagrebačkih hokejaša Marty Raymond za susret u Mađarskoj je odlučio odmarati prvog golmana Roberta Kristana te je vratnice Medveščaka na teškom gostovanju u Fehervaru branio Michael Ouzas. U Fehervar na led nije izašao napadač Slava Truhno, a u sastavu Albe nedostajala su dva igrača, branič Juraj Durco i napadač Balint Magosi.

Za prvi pogodak i vodstvo Medvjeda pobrinuo se Dario Kostović, koji je na dodavanje Andyja Serticha i Grega Daya gađao desni bliži kut u 12. minuti. Pak je uspio proći pored rukavice Adama Munroa i zatresti mrežu. Za 2:0 je precizan bio Sertich. Američkog braniča hrvatskog podrijetla je pred praznim golom pronašao Joel Prpic i dodao mu pak s bulija.

Vezane vijesti

U drugom dijelu se većinom igralo u obrambenoj trećini Medveščaka, gdje su se Medvjedi vrlo dobro branili zahvaljujući raspoloženom Ouzasu. U šest minuta igre s igračem manje, nisu primili nijedan gol. Zagrepčani su upisali nekoliko pokušaja povećanja vodstva kontrama, od kojih valja istaknuti solo prodor Tomislava Zanoškog u sedmoj minuti. Nažalost, pred samim golom je prelagano udario pak i igra se ponovno vratila u obrambenu trećinu.

Posljednji dio otvorila je Alba ponovno igrajući u svojoj napadačkoj trećini, ali nije uspjela napraviti preokret rezultata. Dvije minute prije kraja susreta trener domaćina Kevin Primeau pozvao je timeout, ali Alba ni s igračem više nije uspjela postići pogodak. Konačan rezultat od 3:0 upisao je Adam Naglich uputivši pak u prazan gol s igračem manje na ledu.

Taktika uigravanja linija, o kojoj je nakon osiguranog doigravanja govorio Raymond, u Fehervaru je urodila plodom. Momčad je odigrala discipliniranu utakmicu, a u 14 minuta igre s igračem manje nije primila nijedan pogodak. Kanadski golman Ouzas je nakon 17 odigranih utakmica u dresu Medveščaka upisao svoj prvi shutout i sedmu pobjedu.

Medvjedi su si pobjedom osigurali drugu poziciju međurunde pred još jedno teško gostovanje u utorak, kod aktualnih prvaka Red Bullsa.