Linz maršira, Olimpija uvjerljiva

Martina Oštrić • nedjelja, 29.01.2012.

U EBEL-u ništa novo. Uz pobjedu Medveščaka, Linz uvjerljivo maršira naprijed. Pobjedu je odnijela i Olimpija na domaćem ledu, što nije uspjelo sunarodnjacima im iz Jesenica...

Međurunda

Najbolja momčad lige, Linz, gostovala je u Klagenfurtu, i upisala dva nova boda. Sve do 30. minute momčadi su ispipavale led, kada su pala dva gola. Poveli su gosti preko Murphyja, no vodstvo je trajalo samo 17 sekundi, nakon čega Scofield sve dovodi na početak.

Do novog vodstva čekalo se sve do 57. minute. Isključenje Thomasa Kocha donijelo je brojčanu prednost Linzu, što prvoplasirana momčad koristi kako bi povećala vodstvo preko Kellera. KAC je krenuo u poravnavanje vađenjem golmana, no gosti se nisu dali smesti, te 14 sekundi prije kraja pogađaju praznu mrežu za konačnih 1:3.

Pobjeda nad Medveščakom na domaćem terenu odlično je, čini se, djelovala na psihu Olimpijinih igrača jer su danas u Ljubljani potopili aktualne prvake Red Bull iz Salzburga. Od samog je početka sve dobro krenulo za Olimpiju, koja je do sedme minute golovima Pance već vodila 2:0.

Prije nego je Red Bull uspio smanjiti, Olimpija je još jednom drmala mrežu gostiju. Ni u posljednjem periodu nije bio promjene. Olimpija je davala golove nemoćnom Salzburgu, a od pet pogodaka četiri su pogađali dvojac prezimena Pance - tri Žiga i jedan Erik.

Kvalifikacijski krug

Posljednje Jesenice veći su se dio utakmice dobro držale protiv Villacha, no posljednja ih je trećina koštala bodova. Na prvi se pogodak čekalo sve do 27. minute, kada Hafner dovodi domaćine u vodstvo. Deset minuta trajala je sreća Slovenaca, a gasi je prvo Damon, a zatim i Shearer.

U posljednjoj trećini Jeseničani primaju i treći gol. Premda su se uspjeli vratiti u posljednjoj minuti golom Puse, do izjednačenja i barem jednog boda nisu uspjeli doći.

Jedinu utakmicu gdje su obje momčadi osvajale bodove odigrali su Graz i Znojmo. Sve do trećeg perioda na semaforu je stajalo 0:1 iz prve minute. U 47. minuti Pucher povećava vodstvo gostiju, no domaćini se ne predaju. U posljednjih deset minuta uspjeli su poništiti sve što je Znojmo cijelu utakmicu čuvao, te odvesti susret u produžetke. Tamo su Austrijanci bili bolji. Pogotkom Blatnyja u 63. minuti došli su i do drugog boda.