Medveščakova peta pobjeda nad KAC-om

Martina Oštrić • nedjelja, 05.02.2012.

Medveščak je slavio i u drugoj utakmici Winter Classica. Nakon Olimpije, po peti put ove sezone pobijeđen je KAC, a unatoč povijesti postizanja mnoštva golova na utakmicama između dviju momčadi, ova današnja završila je nogometnim rezultatom...

U drugoj utakmici Winter Classica Medveščak je ugostio KAC. Nakon pobjede nad Olimpijom, gdje su im uz hladnoću društvo pravile i pahuljice, danas su hokejaši bili pošteđeni padalina s neba. Čast da podbaci pak na početku utakmice pripao je hokejašici KHL Griča Diani Krušelj Posavec, kapetanici momčadi i trenutno najboljoj igračici Slohokej lige.

Gol Medveščaka čuvao je Michael Ouzas, a priliku da mu čuva leđa dobio je mladi Tihomir Filipec. Medveščaku nedostaju Joel Prpić koji ne igra zbog osobnih razloga, te Dario Kostović zbog manje ozljede. No dobra je vijest da se Medveščaku vratio Truhno, a kod KAC-a dobro nam poznati Hager. Umjesto Kostovića, priliku je dobio mladi Filip Oreščanin.

Tomislav Zanoški zaprijetio je Swetteu već u prvom napadu, a premda je učinak izostao, to je bila samo naznaka onoga što slijedi. U sedmoj minuti isti je igrač zapucao na gol doveo svoju momčad u vodstvo. Brine je ubacio, a Zanoški je, dva metra unutar plave crte, s lijeve strane, pogodio suparničku mrežu.

U mirnom prvom periodu, gdje se prva isključenja bilježe tek krajem prvih 20 minuta, suci su previdjeli jedan lakat Ratza u glavu Zanoškog malo nakon što je zagrebačka desetka postigla gol. Nakon što je u 18. minuti isključen Brandner a uskoro potom i Siklenka, što je Medvjedima donijelo pet na tri situaciju, Zagrepčani su složili tek jednu priliku. Banham je proigrao za Truhna koji promašuje gol. S druge strane, Austrijanci su uspjeli pobjeći Medveščakovoj obrani, no nisu uspjeli ugroziti gol.

Medveščak nije iskoristio više od minute igrača više na početku drugog dijela, kao ni proigravanje Naglića za Kinasewicha. Sredinom perioda KAC je napravio dobar pritisak na Medveščakov gol. Najbolju šansu imao je Reichel, koji je u osmoj minuti nastavka već bio savladao golmana, no vratnica se spriječila između Austrijanca i prvog pogotka večeras. S druge strane bilježimo pokušaje Kinasewicha, Pokuloka, Siddalla i Zanoškog.

U 36. minuti Hundertpfund je zaslužio dvominutnu kaznu, što Medveščak koristi. Na samom isteku kazne Truhno iza gola pronalazi Sertića koji s golmanove lijeve strane pogađa gotovo iz čučnja za 2:0, a to je i rezultat s kojim se otišlo na posljednji odmor.

Posljednji period počeo je isključenjem Pokuloka zbog zadržavanja igre, no Austrijanci nisu iskoristili prvu brojčanu prednost na ledu, kao ni Zanoški priliku s igračem manje. Na drugoj strani Siklenka je stvorio gužvu pred Medveščakovim golom, ali mreža je ostala netaknuta.

Šest minuta prije kraja utakmice Kirisits se dodatno hladi na klupi za kažnjene, a igrača više ne koristi Siddall. Očekivano, dvije i pol minute prije kraja utakmice Austrijanci zovu time out i vade golmana, što je i Medveščaku prilika za povećanje vodstva.

To se i dogodilo, unatoč povratku golmana na led. Sekunda dekoncentracije Kirka Fureya bila je dovoljna Ryanu Kinasewichu za 24. gol sezone. Furey je izgubio pločicu s lijeve strane gola, te najboljem strijelcu Medveščaka ostavio priliku koja se ne propušta.

Sljedeća utakmica na rasporedu je tek u petak. Medveščak gostuje kod prve momčadi međurunde Linza, koji je danas izgubio od Olimpije. To je ujedno i prilika Medvjedima da se izjednače s vodećima, te napadnu prvo mjesto.

• Obrisan korisnik06.02.2012. u 07:47
    hm lik odvali zanoškom glavu laktom ispred sudaca i nikome ništa.. šta se tek sprema u play offu
  • Obrisan korisnik05.02.2012. u 22:27
    da bi uopće s njima mogli igrat u četvrtfinalu mi bi morali bit treći ili četvrti (ovisno dal će oni bit peti ili šesti) što baš nije izgledno kako stvari sada stoje... al za igrat s njima u polufinalu apsolutno jesam
  • Dinaminjo05.02.2012. u 22:21
    Ljudi pa nemojte tako. Navijate za KAC.. Da ih dobijemo u četvrtfinalu :)
    Dinaminjo
  • Obrisan korisnik05.02.2012. u 21:40
    razlozi zbog kojih ce se KAC zaliti na danasnju utakmicu: 1. bilo je hladno 2. bilo je vrlo hladno 3. led je bio prehladan 4. led je bio pretvrd 5. hokejasi medvescaka su nosili "fantomke" kojima su uplasili igrace KAC-a 6. heidi nije bila na utakmici ( jer je bilo vrlo, vrlo hladno ) 7. nije se... [više na forumu]
  • Zvrx05.02.2012. u 21:29
    Možda je "curicama" bilo hladno pa će se zbog toga žaliti...